Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Česká republika od 9. novembra 2020 mení pravidlá vstupu na svoje územie

06. 11. 2020

most

Epidemiologické opatrenia a obmedzenia sa budú vzťahovať na cudzincov, rovnako ako na českých občanov. Naši susedia zavádzajú mechanizmus pre hodnotenie epidemiologickej situácie jednotlivých členských štátov. Na základe stanovených kritérií bude pravidelne aktualizovaný zoznam štátov s nízkym rizikom nákazy.

 

Krajiny budú rozdelené  do 3 kategórií – zelená, oranžováčervená.

  • Cestujúci z tzv. zelenej krajiny môžu prísť bez nutnosti vyplniť príjazdový formulár či absolvovať PCR test alebo karanténu.
  • Cestujúci z tzv. oranžovej krajiny tiež nemusia vyplniť formulár. Negatívny PCR test budú musieť pred vstupom na pracovisko či do vzdelávacej inštitúcie v ČR predložiť cudzinci prichádzajúci za prácou či štúdiom. Toto sa vzťahuje len na cudzincov.
  • Cestujúci z tzv. červenej krajiny budú povinní  pred vstupom do ČR vyplniť prijazdový formulár a absolvovať PCR test alebo karanténu.

Zoznam takto kategorizovaných krajín vydáva české ministerstvo zdravotníctva.

Počas núdzového stavu a po dobu obmedzenia voľného pohybu po území ČR je i naďalej možné pricestovať do ČR len nevyhnutných prípadoch, a to i zo zelených krajín.

Slovenská republika od 9. novembra 2020 nie je zaradená na zoznam krajín s nízkym rizikom nákazy. Občania SR majú povinnosť vyplniť vopred príjazdový formulár a absolvovať PCR test alebo podstúpiť karanténu.

Podrobnejšie informácie nájdete na stránkach ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz