Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2024, pondelok
 

Civilná ochrana pomáha požiarom postihnutým obyvateľom obce Bačkov

02. 05. 2012

poziar_Backov

V rómskej osade Bačkov v okrese Trebišov vypukol 27. apríla požiar. Nikto sa pri ňom nezranil, ale o bývanie prišlo 86 ľudí. Starosta obce Ján Kukuruc pri zhoršení situácie vyhlásil 30. apríla mimoriadnu situáciu. Následne zvolal zasadnutie krízového štábu. Sekcia integrovaného systému a civilnej ochrany ministerstva vnútra sa oboznámila so situáciou a od 1. mája poskytuje pomoc poškodeným obyvateľom v podobe náhradného núdzového ubytovania v počte päť stanov, štyrmi súpravami dvojbunkových toaliet, 40 obedármi s príbormi a utierkami, a ôsmimi lampami spolu s rozvodovými skriňami a predlžovacími káblami.

Starosta obce ešte v prvý deň požiaru zabezpečil pre obyvateľov od Slovenského červeného kríža v Trebišove 26 balení minerálnej vody, 20 kusov posteľnej bielizne, 15 vriec oblečenia a päť prikrývok. K pomoci sa pripojil aj obvodný úrad Košice dvomi stanmi, 20 lehátkami s prikrývkami, 66 spacími vakmi a poľnými posteľami, a obvodný úrad Trebišov jedným stanom a 20 lehátkami s prikrývkami. Požiar úplne zničil obytný dom, ktorý tvorilo osem bytov.

Požiar sa rozšíril aj na vedľa stojaci obytný dom pozostávajúci z ôsmich bytov, na ktorom prehorela strecha. Pri požiari zasahovalo 12 hasičov s tromi veľkými cisternami a dvoma menšími vozidlami. Zásah ukončili o 14.30. Škodu obecného majetku odhadujú na viac ako 149 tisíc eur.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz