Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

„DEŇ 112“ očami detí

04. 04. 2012

03 Výstava výtvarných prác potrvá do 30. apríla 2012

Obvodný úrad Košice v spolupráci s Centrom voľného času v priestoroch jeho elokovaného pracoviska DOMINO v Košiciach ocenil 30. marca účastníkov výtvarnej súťaže „DEŇ 112 OČAMI DETÍ.“ Spustili ju ako pilotný projekt 11. februára pri príležitosti Európskeho dňa tiesňového čísla 112. Do súťaže rozdelenej do troch kategórií sa zapojili žiaci s 258 výtvarnými prácami zo základných škôl, špeciálnych ZŠ, základných umeleckých škôl, osemročných gymnázií a centier voľného času v Košiciach.

Porota ocenila v prvej kategórii (2. - 4. ročník ZŠ) päť výtvarných prác. Ocenenia si prevzali Maximilián Tomko, Veronika Tomčová, Radka Šimčáková, Kristína Pástorová a Sabínka Grešová. V tejto kategórii boli veľmi nadané deti a porote sa ťažko rozhodovalo, preto udelila čestné uznanie Soni Čontofalskej, Uršule Ondruškovej, Nine Bednárovskej a Sofii Mackovej. V druhej kategórii (5. - 7. ročník ZŠ a 1. - 2. ročník OG) sa na prvých troch ocenených miestach umiestnili Radka Gromošová, Eduard Hopfer a Martina Kuľková. V tretej kategórii (ZUŠ) ceny získali Filip Hannel, Jakub Barila a Lenka Kudelásová. Porota udelila aj mimoriadnu cenu šestnásťročnej Zuzane Suchárovej, žiačke špeciálnej základnej školy.

Výstava výtvarných prác v CVČ potrvá do 30. apríla 2012. Následne bude výstava inštalovaná v Stredisku vzdelávania a prípravy krízového manažmentu a civilnej ochrany v Spišskej Novej Vsi. Tu si vystavené práce budú môcť pozrieť účastníci kurzov ako aj účastníci krajského kola a celoslovenského finále Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz