Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. marec 2024, utorok
 

Deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi - 18. október

18. 10. 2013

Už siedmy rok si 18. októbra Európska únia a jej členské štáty pripomínajú obete obchodovania s ľuďmi v rámci Európskeho dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi.

Slovensko patrí medzi najlepšie krajiny, ktoré v plnej miere napĺňajú štandardy v tejto oblasti. Prostredníctvom Programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi sa snažíme pomôcť všetkým osobám, u ktorých je dôvodné podozrenie, že sa stali obeťou tohto druhu trestnej činnosti. Jeho hlavnou náplňou je poskytnutie 90-dňovej krízovej starostlivosti, finančných, sociálnych a psychoterapeutických služieb, ako aj pomoci pri návrate do Slovenskej republiky, resp. do krajiny pôvodu. V rámci programu sa poskytla pomoc a ochrana 150 obetiam obchodovania s ľuďmi, z toho 22 tento rok.

MV SR v spolupráci s Medzinárodnou organizáciou pre migráciu prevádzkuje bezplatnú národnú linku pomoci obetiam obchodovania, ktorej cieľom je poskytnúť všetky potrebné informácie, nie len obeti, ale každému, kto sa ňou potenciálne môže stať.

Číslo bezplatnej linky: 0800 800 818

S cieľom zvýšiť povedomie verejnosti o problematike obchodovania s ľuďmi realizuje Ministerstvo vnútra SR projekty v rámci výziev z Európskej komisie. Od roku 2013 sa implementuje projekt zameraný na prevenciu nútenej práce príslušníkov rómskych komunít ako najrizikovejšej skupiny obyvateľov.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz