Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. apríl 2024, streda
 

Deti špeciálnej školy v Liptovskom Jáne dostali skvelú pomôcku - triedu v prírode

04. 06. 2018

trieda-priroda-liptovsky-jan

Približne 70 detí, ktoré trpia rôznymi formami postihnutia vrátane autizmu, už môže využívať novú učebnú pomôcku – triedu v prírode, ktorej dominantnou je vytvorené jazierko. V Špeciálnej základnej škole s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne ju odovzdali do užívania počas prvého júnového dňa, na Medzinárodný deň detí.

 „Presne pred štvrťrokom sme v tejto škole otvárali triedu pre autistické deti. Avizovali sme, že zariadeniu, ktoré sa stará o detičky s rôznymi formami postihnutia, budeme ďalej maximálne nápomocní. Otvorenie triedy v prírode s krásnym jazierkom je veľmi vydarenou a potrebnou investíciou,“ uviedol Rudolf Urbanovič, štátny tajomník ministerstva vnútra. 

Jazierko už slúži deťom

„Jazierko, ktoré symbolizuje obeh vody v prírode, je jednou z ďalších potrebných učebných pomôcok, za ktorú ďakujeme. Ide tiež o ďalší krok k eko výchove a relaxačno-rehabilitačnú pomôcku. Dieťa bude vnímať viac vstupov: zvukové, pohybové a dotykové,“ ozrejmil riaditeľ školy Vladimír Klement.

Jazierko už slúži deťom

Podľa Michala Lavríka, prednostu Okresného úradu v Žiline, sa na túto aktivitu doteraz preinvestovalo približne 16 000 eur. Financie z väčšej časti poskytol Okresný úrad, pomohli sponzori a využili sa i prostriedky z rozpočtu školy. „V jesenných mesiacoch tohto roka by sme ako súčasť jazierka chceli zrealizovať masážny potôčik," povedal o ďalších plánoch.

Jazierko už slúži deťom

Na otvorení triedy v prírode sa zúčastnil aj vedúci odboru školstva Okresného úradu v Žiline Dušan Galbavý, prednostka Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši Lenka Mitrengová, starosta Liptovského Jána Juraj Filo a tamojší rímsko-katolícky farár Peter Kvasňák.

Jazierko už slúži deťom

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz