Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Do celoplošného testovania sa zapojí takmer 350 zamestnancov ministerstva vnútra

29. 10. 2020

logo Som zodpovedný so srdcom

Prežívame náročné obdobie, ktoré môžeme zvládnuť len spoločnou zodpovednosťou. Uvedomujú si to aj zamestnanci ministerstva vnútra, ktorí sa rozhodli pomôcť aj osobne. Do celoplošného testovania sa zapojí aj takmer 350 dobrovoľníkov z radov zamestnancov rezortu. Na odberových miestach budú poskytovať pomoc a podporu ostatným zložkám zabezpečujúcim testovanie.

 

Ako dobrovoľníci budú pôsobiť aj štátni tajomníci MV SR Vendelín Leitner a Ján Lazar, generálny tajomník služobného úradu  MV SR Ľubomír Šablica, či generálny riaditeľ kancelárie ministra vnútra Peter Rolný.

„Som nesmierne hrdý na zamestnancov ministerstva vnútra, ktorí si uvedomujú dôležitosť celoplošného testovania pri zastavení šírenia vírusu a záchrane ľudských životov. Som rád, že zareagovali na výzvu aprídu pomôcť so zvládnutím operácie, ktorá je pre nás všetkých najväčšou logistickou výzvou doteraz. Ďakujem každému jednému zamestnancovi za obetavosť a osobné nasadenie. Je obdivuhodné odoprieť si vlastné pohodlie a prísť pomôcť druhým v ťažkých časoch,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Pomoc ponúkli zamestnanci vo všetkých krajoch naprieč rôznymi útvarmi – zo sekcií ministerstva, z okresných úradov, leteckého útvaru, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Akadémie Policajného zboru, Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, Úradu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, vikariátu či archívov. Na odberových miestach budú pomáhať predovšetkým s administratívnymi úkonmi.

Rezort vnútra sa tak bude podieľať na celoplošnom testovaní na všetkých „frontoch". V nasadení bude okrem toho približne 5 000 policajtov, 100 hasičov, každý deň víkendového testovania aj 50 horských záchranárov, ako i pracovníci odborov krízového riadenia okresných úradov. A spolu s nimi aj dobrovoľníci. Ďakujeme!

Infomácie o celoplošnom testovaní nájdete na www.somzodpovedny.sk.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz