Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Dobrovoľní hasiči dostali repasovanú techniku

10. 11. 2014

dobrovovolni-miniMinister vnútra SR Robert Kaliňák a prezident Hasičského záchranného zboru SR gen. Alexander Nejedlý slávnostne odovzdali v nedeľu 9. októbra 2014 dve vozidlá CAS 32 na podvozku Tatra 148 pre potreby dobrovoľných hasičských zborov v regióne Vysokých Tatier. Kľúče od hasičských špeciálov putovali do rúk predsedov dobrovoľných hasičských zborov v Tatranskej Lomnici a v Poprade-Spišskej Sobote.

Ide o repasované cisterny, ktoré doteraz využívali profesionálni hasiči. „Nie je to dar, ale splátka úveru všetkým dobrovoľným hasičom, ktorí pomáhajú pri prírodných katastrofách alebo požiaroch v ich obci. A to bez ohľadu na odmenu, častokrát cez víkendy, kedy mohli tráviť čas s rodinou. Chcem sa im za túto nezištnú pomoc poďakovať," povedal minister Robert Kaliňák.

Odovzdávanie repasovanej techniky

Stretnutie s hasičskými veteránmi

Profesionálny HaZZ začal v tomto roku s ďalšou obmenou vozového parku. V septembri minister vnútra odovzdal prvých 22 lesných špeciálov TATRA 815-7 pre potreby profesionálnych hasičov. Dokopy ich počas dvoch rokov pribudne 166 a nahradia zastarané vozidlá Tatra 148 a Tatra 815. Vyradené vozidlá po repasovaní budú slúžiť dobrovoľným hasičským zborom.

Spoločná fotografia s ministrom

Minister vnútra v januári tohto roka presadil novelu zákona o Dobrovoľnej požiarnej ochrane SR, vďaka ktorej sa dobrovoľné hasičské zbory môžu každý rok uchádzať o dotácie z celkovej sumy 5 miliónov €. Za peniaze si môžu nakúpiť technické vybavenie. Dobrovoľní hasiči sa potom budú zapájať do záchranných akcií pri prírodných katastrofách ale zasahovať budú aj v odľahlých častiach jednotlivých krajov, kde je dojazd profesionálnych hasičov problematickejší. Dobrovoľné hasičské zbory majú na Slovensku viac ako 150-ročnú tradíciu.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz