Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. november 2021, nedeľa
 

Dobrovoľní hasiči v Bratislavskom kraji dostali prívesy s protipovodňovou technikou

19. 05. 2015

kalinak-hasici-protipovodnove-ba (3)

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák a minister životného prostredia Peter Žiga  v utorok 19. mája 2015 v bratislavskej mestskej časti Devín odovzdali dobrovoľným hasičom z Bratislavského kraja prvých 13 prívesov s protipovodňovou technikou.

 „Celkovo je na Slovensko určených 621 vozíkov, ktoré sú financované zo zdrojov Európskej únie a z programu ministerstva životného prostredia. Spolu sa nám podarilo urobiť veľký balík za 63 miliónov eur, z ktorého sa nakupujú nielen tieto vozíky, ktoré stoja spolu okolo 10 miliónov eur, ale robia sa aj ďalšie veľké protipovodňové opatrenia," povedal Robert Kaliňák.

Ministri Žiga a Kaliňák na stretnutí s dobrovoľnými hasičmi v Bratislave-Devíne

Táto technika je financovaná z Projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý je súčasťou Operačného programu Životné prostredie v rámci prioritnej osi 2 Ochrana pred povodňami. Súčasťou projektu je aj výcvik a zaškolenie zásahových kapacít pre manipuláciu a používanie daného vybavenia, pričom vzdelávanie bude realizované v regiónoch podľa  príslušných obcí.

Prívesy s protipovodňovou technikou

„Pravidelne a bohužiaľ stále častejšie sme svedkami veľkých výkyvov počasia, keď extrémne sucho striedajú intenzívne dažde a po nich sa privalí povodeň. A vtedy vodohospodári, ktorí sú skúsení profesionáli, spoja svoje sily s hasičmi, záchranármi a často aj s vojakmi, aby ochránili ľudí a ich majetok," uviedol minister životného prostredia Peter Žiga. Protipovodňové vozíky obsahujú kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a set náradia. Poputujú do najohrozenejších obcí na celom Slovensku.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz