Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Dolnokubínski hasiči po rokoch dostali novú hasičskú stanicu

25. 11. 2021

hasici-kubin6

Minister vnútra Roman Mikulec vo štvrtok 25. novembra 2021  slávnostne odovzdal príslušníkom Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne zrekonštruovanú hasičskú stanicu. Hasiči sa tak po rokoch fungovania v prenájme z dôvodu havarijného stavu stanice vrátili na svoju domovskú adresu. V moderných priestoroch nájdu kvalitné zázemie pre svoju prácu, čo prispeje k zvýšeniu bezpečnosti a akcieschopnosti príslušníkov HaZZ.

 „Po všetkých peripetiách a nekonečnom čakaní sa miestni hasiči konečne dostali k moderným priestorom, na ktoré tak dlho čakali 12 rokov, nakoľko už v roku 2009 bolo vydané stavebné povolenie na prestavbu a dostavbu hasičskej stanice. Veľká vďaka patrí krajskému a okresnému riaditeľovi, ktorí nevzdali tento boj," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Slávnostné otvorenie

Pôvodný objekt hasičskej stanice bol postavený pred 65 rokmi. Pred rekonštrukciou bola budova v značne opotrebovanom stave a hasiči fungovali v nevyhovujúcich pracovných a hygienických podmienkach.

Nová hasičská stanica v Dolnom Kubíne

Hasičská stanica nemala priestory na vykonávanie fyzickej prípravy príslušníkov a mala nedostatok kancelárií. V roku 2017 sa z dôvodu rekonštrukčných prác museli hasiči presťahovať do náhradných prenajatých priestorov.

Slávnostné prestrihnutie pásky pred hasičskou stanicou

Pôvodná budova prešla kompletnou rekonštrukciou. „Cieľom projektu bolo predovšetkým stavebne obnoviť existujúce zastarané priestory budovy postavenej ešte v roku 1956. Vhodnou prístavbou sa zasa dobudovali chýbajúce priestory pre umiestnenie novej hasičskej techniky a na poschodí vznikli nové priestory pre denný a nočný výkon služby zmenových príslušníkov HaZZ,“ povedal riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ Jaroslav Kapusniak.

Nová hasičská stanica v Dolnom Kubíne

V areáli hasičskej stanice pribudla tiež cvičná veža pre fyzickú prípravu príslušníkov. Pri rekonštrukcii sa kládol dôraz na úsporu energií zateplením pôvodného objektu a výmenou okien a garážových vrát.

Nová hasičská stanica v Dolnom Kubíne

Za uskutočnené stavebné práce MV SR doposiaľ uhradilo 1,422 milióna eur.

Foto: MV SR, Vladimír Benko

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz