Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. júl 2024, utorok
 

Dvaja hasiči prišli o život počas zásahu na D1 pri Hornej Strede

27. 05. 2024

logo Policajného zboru SR

Hasenie požiaru osobného auta na diaľnici D1 pri Hornej Strede v pondelok 27. mája 2024  podvečer skončilo tragicky. Pri zásahu narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión. Napriek rýchlemu zásahu Záchrannej zdravotnej služby dvaja hasiči zahynuli, jedna osoba je ťažko a jedna ľahšie zranená. 

Na miesto tragickej nehody sa v rýchlom čase presunul minister vnútra Matúš Šutaj Eštok spolu s prezidentom Hasičského a záchranného zboru Adriánom Mifkovičom a prezidentom Policajného zboru Ľubomírom Solákom. 
“Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám zasahujucich hasičov a skoré uzdravenie zraneným,” povedal na mieste minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. 

Z miesta tragickej havárie

Minister zároveň apeluje na všetkých vodičov, aby boli počas šoférovania pozorní, vnímali svoje okolie a snažili sa predísť takýmto zbytočným tragédiam. V roku 2023 sa odohralo až 4 592 dopravných nehôd s následkami na živote alebo zdraví. Z dopravných nehôd, pri ktorých bol niektorý z účastníkov usmrtený, bolo až 55% osôb v autách alebo iných motorových dopravných prostriedkoch.
“Takéto nehody sú smutným mementom a nemali by sa stávať. Najmä ak ide o osoby, ktorých poslaním je pomáhať a zachraňovať nás všetkých,” zdôraznil minister.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz