Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. máj 2024, štvrtok
 

eKaranténa: Sprístupnené ďalšie hraničné priechody

24. 05. 2020

karantena-karantena-karantena

Testovacia prevádzka tzv. smart karantény, ktorú štát spustil v sobotu 23. mája o 19. hodine na hraničnom priechode Petržalka-Berg, od nedele 24. mája popoludnia funguje aj na slovensko-českom priechode Drietoma-Starý Hrozenkov a od 15-tej hodiny aj na slovensko-rakúskom priechode Jarovce Kitsee. Postupne sa budú pripájať aj ďalšie hraničné priechody.

 

Od sobotného večera do 15. hodiny nedele 24. mája 2020  mohlo vďaka testovacej prevádzke aplikácie eKaranténa využiť možnosť domácej karantény približne 170 repatriantov. Ich počet stúpa každú chvíľu.

 

Polícii na sprístupnených hraničných priechodoch pomáhajú aj dobrovoľníci, a to nielen pri registrácii záujemcov, ale aj pri riešení individuálnych technických problémov spojených väčšinou s technologickými procesmi v mobilných zariadeniach. 

Ako to funguje?

Podľa štatistík, ktoré má k dispozícii permanentný krízový štáb, viac ako 90-tim percentám ľudí na hraniciach aplikácia funguje bez výrazných ťažkostí. Tieto čísla podrobne monitorujeme a vyhodnocujeme.

 

Dovoľujeme si repatriantov upozorniť, že aj naďalej platí podmienka prechodu cez hranice, a tou je fungujúca aplikácia

Aplikácia sa dá zatiaľ stiahnuť len do mobilov s operačným systémom Android, spoločnosť Google ju už medzičasom schválila. Do iPhonu bude možné aplikáciu stiahnuť až po jej schválení spoločnosťou Apple.

Aplikácia E-Karanténa


Osoby, ktoré od 22. mája 2020 od 20:00 hod. vstúpia na územie Slovenskej republiky a majú aktivovanú mobilnú aplikáciu, môžu ísť do domácej karantény v celkovej súhrnnej dobe 14 dní.

Zároveň osoby, ktoré prišli od 22. mája 2020 po 20:00 a boli prevezené do štátnej karantény, budú môcť po nainštalovaní a aktivovaní aplikácie dokončiť povinnú karanténu doma. Karanténne zariadenia sa na to pripravujú v úzkej spolupráci s políciou, majú na to určené postupy.


Ešte pred cestou, resp. vstupom do SR,  je potrebné vykonať 3 kroky:

1.zaregistrovať sa na ekarantena.korona.gov.sk vyplnením formulára,
2.stiahnuť aplikáciu a
3.aktivovať ju. 

Ďalšie informácie na  korona.gov.sk.
 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz