Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. apríl 2024, piatok
 

Elektronický rezervačný systém cudzineckej polície od 1. decembra rozširuje služby, pri podaní žiadosti o pobyt klienta vybavia na ktoromkoľvek pracovisku

30. 11. 2022

logo Policajného zboru SR

 Ministerstvo vnútra od 1. decembra spúšťa novú elektronickú službu rezervačného systému pre klientov pracovísk cudzineckej polície. Novinkou je, že sa ruší územná pôsobnosť oddelení cudzineckej polície pri podávaní žiadostí o udelenie prechodného, trvalého pobytu či  dlhodobého pobytu a žiadostí o udelenie národného víza.

Dôvodom je snaha sprístupniť služby čo najväčšiemu počtu cudzincov,“ spresnil minister vnútra Roman Mikulec.

Žiadateľ teda po novom nemusí vybavovať svoje záležitosti na oddelení cudzineckej polície podľa miesta pobytu. Požiadať o udelenie pobytu či udelenie víz možno na ktoromkoľvek z 13 oddelení cudzineckej polície na Slovensku. Celé konanie o žiadosti prebehne na oddelení, ktoré si  klient zvolí.

 Elektronická služba rezervácie

Rezervačný systém bol zároveň rozšírený o ďalšie životné situácie. Zarezervovať si termín je možné už aj v prípade žiadosti o udelenie tolerovaného pobytu či overenia pozvania, pri žiadostiach o víza alebo o  ich predĺženie, takisto pri žiadosti o alternatívny autentifikátor a pri ďalších úkonoch.

Ostatné úkony, ktoré nie sú v rezervačnom systéme, ako napríklad prevzatie dokladov či  doloženie dokumentov k žiadostiam, je možné vykonať na zvolenom oddelení cudzineckej polície počas stránkových hodín od 15.00 do 15.30 h.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz