Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. október 2022, utorok
 

Európsky týždeň mobility: mnohí členovia vlády dorazili na rokovanie na bicykli či kolobežke

20. 09. 2017

clen-vlady-kolobezka

Do prebiehajúceho Európskeho týždňa mobility sa 20. septembra 2017 zapojila aj vláda SR. Časť ministrov prišla na jej rokovanie alternatívnou dopravou. Daždivé počasie neodradilo šéfov rezortov vnútra, obrany, práce a hospodárstva. Tí využili bicykle, ale aj elektromobil. Štátni tajomníci ministerstiev zahraničia a životného prostredia sa postavili na kolobežky.


Do Európskeho týždňa mobility sa vláda deklaratívnym spôsobom zapája od roku 2012. Minister vnútra Robert Kaliňák  a minister obrany Peter Gajdoš  nasadli na tandemové bicykle.

Minister Robert Kaliňák na rokovanie vlády došliapal na tandemovom bicykli spolu so šéfom tlačového odboru Ivanom Netíkom

Robertovi Kaliňákovi ho zapožičali dobrovoľní hasiči z Bolerázu,  bicykel ministra obrany mal zase maskáčovú vojenskú úpravu. "Nemalo by to byť iba jeden deň v roku, vzhľadom na veľké množstvo pracovných povinností však využívam na presuny služobné motorové vozidlo," priznal minister Kaliňák.

 

Minister Robert Kaliňák na rokovanie vlády došliapal na tandemovom bicykli spolu so šéfom tlačového odboru Ivanom Netíkom

Minister práce Ján Richter  prišiel z ministerstva na elektrobicykli. "Je to príjemné, bodaj by to aj mobilizovalo ďalších, aby si takýto príklad, nielen v týždni mobility, ale aj celkom zobrali. Mňa to inšpirovalo," uviedol. Minister hospodárstva Peter Žiga sedel za volantom elektromobilu. "Nie je to pre počasie. Bolo by zvláštne, keby sme my ako ministerstvo hospodárstva, ktorí propagujeme elektromibilitu a zabezpečujeme aj podporu tým, ktorí majú záujem si kúpiť elektromobil, aby sme prišli nejakým iným spôsobom," ozrejmil.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz