Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. jún 2023, štvrtok
 

GRECO ocenilo Slovensko za volebné kódexy

Bratislava, 08. 10. 2014

greco

Slovensko už nebude v skupine štátov monitorovaných GRECO (Skupiny štátov proti korupcii) pri Rade Európy za neplnenie odporúčaní v oblasti transparentnosti financovania politických strán. Slovenská republika bola ocenená za veľký pokrok v oblasti volebných zákonov, ktoré boli po 8 mesačnej  diskusii za účasti politickej opozície a tretieho sektora prijaté v parlamente. 

V rámci 65. plenárneho zasadnutia GRECO, ktoré sa koná v 6. - 10. októbra  v Štrasburgu, bola prerokovaná priebežná správa Slovenskej republiky o plnení odporúčaní z tretieho kola hodnotení GRECO na tému: Transparentnosť financovania politických strán.

Prijatie zákona o volebnej kampani a vytvorenie nezávislej štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ako i sprísnenie pravidiel financovania politických strán novelou zákona o politických stranách a politických hnutiach označilo GRECO za významný pokrok.  Z desiatich odporúčaní bolo 7 odporúčaní uznaných ako uspokojivo implementovaných a 2  odporúčania uznané za čiastočne implementované.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz