Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2024, pondelok
 

Hasiči a policajti pomohli pri víkendovom testovaní

23. 11. 2020

logo Som zodpovedný so srdcom

Štvrté kolo testovania, ktoré sa uskutočnilo počas víkendu 21. - 22. novembra 2020 v takmer piatich stovkách miest, bolo tentokrát dobrovoľné. Odberové miesta posilnili aj hasiči, ktorí vytvorili 28 odberových tímov zložených z jedného hasiča záchranára a jedného asistenta. Na zabezpečení bezproblémového priebehu testovania sa podieľalo aj 1000 policajtov:  534 v sobotu a 449 v nedeľu.

 

Príslušníci Policajného zboru udržiavali verejný poriadok a dozerali aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí odberných miest. Chod polície bol zabezpečený, naďalej plní úlohy v zmysle protipandemických opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR.

Testovací tím

Na testovaní sa neprehliadnuteľnou mierou podieľala aj samospráva. Tak ako v predchádzajúcich kolách, aj teraz si jej zástupcovia samosprávy môžu uplatniť preplatenie vynaložených nákladov. Svoje požiadavky môžu predložiť na okresné úrady, ktoré ich verifikujú a postúpia ministerstvu vnútra na refundáciu.

Hasičsko-policajný testovací tím

„Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na bezchybnom priebehu štvrtého kola testovania. Vďaka patrí aj tým, ktorí dobrovoľne testovanie podstúpili a prispeli tak k zodpovednému a účinnému boju proti pandémii,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz