Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. júl 2021, streda
 

Hasiči dostanú novú výstroj

10. 02. 2012

Ministerstvo vnútra zabezpečilo lepší výstroj pre hasičov, aby tak chránili svoje životy a zdravie v prípadoch, keď pomáhajú ostatným.

Hasiči dostanú v najbližších dňoch 1300 hasičských ochranných zásahových prílb v hodnote 348 400 € bez DPH. Nové prilby dostanú hasiči na celom Slovensku v červenej alebo žltej farbe. Prilba je odolná voči extrémnym teplotám minimálne v rozsahu od -30º do 120º Celzia ako aj proti kvapalným chemikáliám. Súčasťou je aj chránič na ochranu očí a tváre rovnako tiež chránič šije.

Kúpnu zmluvu na nákup nových prílb sme podpísali na základe rámcovej zmluvy z januára tohto roka. Podľa rámcovej zmluvy nám dodávateľ v priebehu troch rokov dodá približne 1600 ks prílb. Rámcová zmluva je výsledkom verejného obstarávania, ktoré sme vyhlásili v auguste minulého roka. Súčasťou verejného obstarávania bola elektronická aukcia, ktorej sa zúčastnili dvaja uchádzači. Kritériom na výber úspešného uchádzača bola najnižšia cena. V oznámení o vyhlásení verejného obstarávania sme predpokladali, že prilby nakúpime za 500 tisíc € bez DPH. Vďaka elektronickej aukcii sme ušetrili a 1600 ks prílb nakúpime za 428 800 € bez DPH.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz