Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

Hasiči dostanú osobné ochranné pracovné prostriedky a výstroj

28. 12. 2020

hasiči pripravujú techniku na vozidle

Hasičom od roku 2013 chýbajú súčasti výstroja v hodnote takmer 4 milióny eur, čo je v prepočte asi 800 eur na jedného hasiča. Túto situáciu s výrazným nedostatkom vo väčšine komodít spôsobilo poddimenzované prideľovanie finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu.

Situácia sa však mení. Od nástupu Pavla Mikuláška do funkcie prezidenta Hasičského a záchranného zboru sa veci dali do pohybu: „Snažíme sa hasičom dodať to, čo nutne potrebujú. Z osobných ochranných pracovných prostriedkov a výstroja do konca roka dostanú ešte 636 ťažkých zásahových odevov, 1000 ks polokošiel, 4000 ks športovej obuvi, 2500 ks trekovej obuvi a 500 ks poltopánok. Navýšila sa tiež celková suma rovnošaty na jedného príslušníka. Hasiči môžu v dohľadnej dobe počítať aj s novými zásahovými prilbami, zásahovými rukavicami, zásahovou obuvou, tričkami či polokošeľami." Spomínané ochranné pracovné prostriedky a výstroj sa na hasičské stanice začnú dodávať počas nasledujúcich týždňov.

„Som rád, že postupne napĺňame sklady a dodávame hasičom potrebnú výstroj. Verím, že sa situácia čoskoro vyrieši aj s ľahkými zásahovými odevmi, v nich mali hasiči zasahovať už v lete 2018. Dodávateľ sľúbil dodať 4 000 kusov, ktoré boli zazmluvnené, ale dodal len 1261 kusov. Súťaž preto musíme vypísať nanovo," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Prečítajte si tiež: V januári MV SR naskladní služobnú obuv pre policajtov i hasičov

 

Zdroj: HaZZ

Foto: ilustračné

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz