Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 9. august 2022, utorok
 

Hasiči pomáhajú aj počas druhej vlny pandémie koronavírusu

16. 10. 2020

hasici-vzorky-ilustr

Od začiatku septembra 2020  odobrali príslušníci Hasičského a záchranného zboru celkovo 650 vzoriek na ochorenie COVID-19 a vykonali stovku výjazdov súvisiacich s pandémiou. Medzi pravidelné činnosti hasičov patria dezinfekcie priestorov hasičských staníc a prevozy vzoriek. V niekoľkých prípadoch stále vykonávajú každodennú údržbu stanov a kontajnerov nachádzajúcich sa pri veľkokapacitných odberových miestach.

 

Hasiči od začiatku vypuknutia pandémie zabezpečovali logistickú podporu, a vytvárali tak priaznivejšie podmienky pre ostatných nasadených príslušníkov zo všetkých záchranných zložiek a zdravotnícky personál.

Hasiči v čase pandémie

Od marca 2020 odobrali doteraz 26 400 vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 a vykonali viac ako 5000 výjazdov súvisiacich s koronavírusom.

Hasiči v čase pandémie

Na začiatku prvej vlny pandémie zabezpečovali chod 12 štátnych karanténnych zariadení. Dezinfikovali priestory a zabezpečovali prevozy repatriantov. V karanténnom zariadení Gabčíkovo prevádzkovali podporné callcentrum pre repatriantov.

Hasiči v čase pandémie

Postavili stany a kontajnery na hraničných priechodoch, v areáloch nemocníc a regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz