Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Hasičský a záchranný zbor stratil dvoch profesionálnych hasičov

11. 05. 2017

Peter Toďor a Radoslav Lacko

Včera po pol tretej popoludní boli prešovskí hasiči vyslaní k pádu policajného vrtuľníka vo vojenskom priestore letiska v Prešove. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o vrtuľník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorým bol vykonávaný výcvik leteckého modulu Hasičského a záchranného zboru Prešov skupiny Východ. Vo vraku vrtuľníka sa nachádzali štyri osoby - dvaja piloti letky Ministerstva vnútra a dvaja príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove. Tragickú nehodu neprežili dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru - pplk. Mgr. Radoslav Lacko a npor. Peter Toďor. 

Pplk. Mgr. Radoslav Lacko sa narodil v roku 1968 v Prešove. V Hasičskom a záchrannom zbore a jeho predchádzajúcich právnych formách pôsobil od roku 1992. Svoju službu začal na oddelení požiarnej prevencie Okresnej správy zboru požiarnej ochrany v Prešove, kde pôsobil 4 roky. V roku 2002 sa stal veliteľom čaty na hasičskej stanici v Prešove a v tejto funkcii zotrval až do roku 2015, kedy bol prezidentom HaZZ menovaný do funkcie riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove.
Počas služby v Hasičskom a záchrannom zbore mu bola v roku 2012 udelená medaila za službu v HaZZ II. stupňa a v roku 2005 medaila za službu v HaZZ III. stupňa.
Radoslav Lacko aktívne pracoval na budovaní modulu leteckého hasenia a rozvoji leteckej záchrannej služby v Hasičskom a záchrannom zbore.

pplk. Mgr. Radoslav Lacko
pplk. Mgr. Radoslav Lacko

Npor. Peter Toďor sa narodil v roku 1974 v Prešove. Od roku 1999 do roku 2002 pôsobil na Okresnom úrade na odbore požiarnej ochrany v Sabinove ako príslušník jednotky požiarnej ochrany. Nasledujúcich 8 rokov slúžil ako technik – strojník na hasičskej stanici v Lipanoch. V rokoch 2010 – 2012 pôsobil na hasičskej stanici v Prešove ako hasič záchranár – špecialista. Od 1. novembra 2012 doposiaľ vykonával funkciu veliteľa družstva na spomínanej hasičskej stanici.
Počas služby v Hasičskom a záchrannom zbore mu bola v roku 2013 udelená medaila za službu v HaZZ III. stupňa.
Peter Toďor aktívne pracoval na budovaní modulu leteckého hasenia a rozvoji leteckej záchrannej služby v Hasičskom a záchrannom zbore a bol zároveň inštruktorom leteckej záchrannej služby.

npor. Peter Toďor
npor. Peter Toďor

Prezídium Hasičského a záchranného zboru vyslovuje hlbokú úprimnú sústrasť pozostalým rodinám. Česť ich pamiatke !

pplk. Mgr. Radoslav Lacko (vľavo) a npor. Peter Toďor (vpravo)

pplk. Mgr. Radoslav Lacko (vľavo) a npor. Peter Toďor (vpravo)Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz