Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Horskí záchranári v Jasnej dostali nové snežné skútre

Nízke Tatry-Jasná, 26. 01. 2018

skutre-januar-2017-urbanovic-jasna-ilustr

Štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič v piatok 26. januára 2018  odovzdal príslušníkom Horskej záchrannej služby v stredisku Nízke Tatry – Jasná šesť nových snežných skútrov.

V septembri minulého roka pán minister Robert Kaliňák odovzdal vo Vrátnej doline horským záchranárom 11 nových vozidiel. Veľmi ma teší, že pokračujeme v nevyhnutnej modernizácii technicko - materiálneho vybavenia Horskej záchrannej služby. Šesť nových skútrov bude v stredisku Jasná nepochybne v plnej permanencii, o čom som sa presvedčil i dnes. Lyžiarska sezóna je v plnom prúde, chlapi mali doslova výjazd za výjazdom," uviedol Rudolf Urbanovič.

Krst nových skútrov zn. Lynx

„Nové skútre nepochybne prispejú k zvýšeniu bezpečnosti všetkých návštevníkov horských oblastí. Pre nás je dôležité, že bezpečnejšie podmienky budú mať na svoju prácu i horskí záchranári. Terén, v ktorom zasahujú, je často veľmi nebezpečný a čo najkvalitnejšie vybavenie je nevyhnutnosťou. Skútre sú skutočne výborné, čo mi potvrdili i samotní záchranári," dodal  Rudolf Urbanovič.

Štátny tajomník sa zdraví s horskými záchranármi v Jasnej

Záchranári sú so skútrami spokojní

Podľa slov náčelníka Oblastného strediska Horskej záchrannej služby Nízke Tatry – Jasná Michala Matoša nové skútre značky Lynx zlepšia záchranu nielen na zjazdových tratiach, ale i vo voľnom teréne. "Pre Horskú záchrannú službu je to veľký prínos, dostali sme skvelú techniku. Verím, že bude využívaná úplne komfortne," netajil spokojnosť Michal Matoš.

Členovia HZS zo strediska Nízke Tatry-Jasná, v strede štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz