Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Humanitárna pomoc pre Nepál zasiahnutý prírodnou katastrofou

27. 05. 2015

nepal-vlajka

Na základe uznesenia vlády Slovenskej republiky z 29. apríla 2015 poskytne Slovenská republika humanitárnu pomoc pre Nepálsku federatívnu demokratickú republiku zasiahnutú ničivými zemetraseniami. Konkrétnymi príjemcami, ktorí zabezpečia jej prebratie v hlavnom meste Káthmandu je Medzinárodná organizácia pre migráciu a Care Centre v Melamchi.

 Preprava humanitárnej pomoci bude zabezpečená vo štvrtok  28. mája 2015 s odletom z Prahy za účasti dvoch zástupcov ministerstva vnútra a jedným zástupcom rezortu zahraničných vecí s cieľovým letiskom v Káthmandu. Využité bude lietadlo typu Airbus A320, ktoré odlieta pre členov českého traumateamu do Nepálskej federatívno demokratickej republiky a bolo Slovenskej strane ponúknuté Českou republikou. Do Prahy bude humanitárna pomoc po naložení v Bratislave prepravená kamiónom.

Humanitárna pomoc Slovenskej republiky o hmotnosti približne osem ton zahŕňa predovšetkým stany, poľné postele, deky a prikrývky, spacie vaky, balenia s infúznym intravenóznym roztokom, nádoby na skladovanie potravín a nápojov, elektrocentrály a osvetľovacie súpravy.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz