Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Kabinet schválil preplatenie výdavkov vynaložených na povodňové záchranné práce

20. 11. 2023

povoden-meradlo-ilustr

Ministerstvu vnútra, ktoré je spolupredkladateľom Správy o priebehu a následkoch povodní na území Slovenskej republiky v období od januára do konca júna 2023, vláda na rokovaní v pondelok 20. novembra 2023 uvoľnila finančné prostriedky na preplatenie výdavkov spojených s povodňovými záchrannými prácami. Samosprávy tak prostredníctvom okresných úradov dostanú takmer 650-tisíc EUR. 

Povodňové záchranné práce boli vykonávané na záchranu životov, zdravia, majetku, kultúrneho dedičstva a životného prostredia v čase nebezpečenstva vzniku, počas a po povodni na ohrozených alebo zaplavených územiach. Po overení príslušnými komisiami okresných úradov boli žiadosti obcí a miest na preplatenie výdavkov zosumarizované sekciou krízového riadenia a predložené ministerstvu životného prostredia, ktoré je gestorom zákona o ochrane pred povodňami.

Finančné prostriedky budú pridelené a ďalej poskytnuté miestnym samosprávam v územnej pôsobnosti okresných úradov v Trnave, Trenčíne, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz