Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. február 2024, štvrtok
 

Kabinet schválil programové vyhlásenie

12. 06. 2023

paragraf

Vláda v pondelok 12. júna 2023 schválila svoje programové vyhlásenie, ktoré obsahuje tri krátkodobé a tri strednodobé priority aj v oblasti rezortu vnútra s podtitulom "Pomáhať a chrániť. Bez ohľadu na to, o koho ide."

„Základnou krátkodobou prioritou vlády je doviesť krajinu k transparentným a bezproblémovým voľbám. Ministerstvo vnútra má v tomto rozhodujúce postavenie, pokiaľ ide o organizáciu a zabezpečenie blížiacich sa parlamentných volieb," povedal po predpoludňajšom rokovaní vlády  minister vnútra SR Ivan Šimko. Vytvorené budú optimálne podmienky pre zabezpečenie ich plynulého, nerušeného a transparentného priebehu. Ministerstvo vnútra bude pokračovať v komunikácii jednotlivých krokov pri príprave volieb smerom k širokej verejnosti. Ako minister zdôraznil, komunikačná kampaň rezortu už odštartovala a kontinuálne prebieha.

Ďalšou prioritou je boj proti hybridným hrozbám a dezinformáciám, kde vláda bude pracovať na udržateľnosti potrebných kapacít, ich financovaní, rozvoju spôsobilosti a adekvátne vzdelávanie.

„Budeme zabezpečovať verejný poriadok, boj s kriminalitou a pokračovať v očiste verejného života," priblížil tretiu krátkodobú prioritu šéf rezortu vnútra. Vláda bude dbať na budovanie materiálno-technického zabezpečenia zložiek ministerstva vnútra a dôsledné dodržiavanie všetkých zákonov, pričom zabezpečí, aby pri výkone práce Policajného zboru boli vždy použité primerané prostriedky.

Strednodobé priority sa podľa ministra vnútra odzrkadlia hlavne pri príprave štátneho rozpočtu. Patria  sem spoľahlivá a bezpečná prevádzka kritickej bezpečnostnej infraštruktúry štátu, stabilizácia personálnych kapacít Policajného zboru a ďalších bezpečnostných a záchranných zborov.  „Pripravíme návrh platového režimu, ktorý by bol motivačný, aby nám neodchádzali ľudia z týchto bezpečnostných zložiek," povedal minister vnútra.

Treťou strednodobou prioritou za rezort vnútra je pokračovanie v rozvoji dostupnosti služieb verejnej správy, digitalizácia a podpora strategických investícií.  Vládnou prioritou je aj vytvorenie koncepčných základov pre reformu verejnej správy, na ktorej bude rezort podľa ministra vnútra tiež participovať.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz