Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

Kampaň „Bez nenávisti na internete“ aj na letných festivaloch

09. 07. 2013

bez_nenavisti_ruky

Kampaň „Bez nenávisti na internete“, ktorú na Slovensku realizuje Národný výbor kampane s aktívnym zapojením Ministerstva vnútra SR,  úspešne napreduje a v jej rámci sa realizujú viaceré zaujímavé podujatia. V máji bola spustená oficiálna stránka kampane www.beznenavisti.sk, na ktorej je krátke video k tejto téme, ako aj facebooková stránka https://www.facebook.com/KampanBezNenavisti, kde sa priebežne uverejňujú aktuálne informácie.

V júni bola téma nenávisti na internete obsahom relácie v RTVS. Kedže kampaň je zameraná na zvyšovanie povedomia mladých ľudí i detí v oblasti porušovania ľudských práv, zameraná tiež na rozpoznávanie extrémnych, šikanujúcich prejavov najmä vo virtuálnom svete,  súčasťou kampane bol krst knihy „Deti v sieti“. Kniha je určená pedagógom i širokej verejnosti a vysvetľuje všetky formy nenávisti, s ktorými sa deti i my dospelí stretávame na internete dennodenne. Kniha radí, ako sa brániť i reagovať proti nenávistným názorom, útokom na sociálnych sieťach, internetových stránkach a pod. Tieto informácie sú tiež na stráne www.beznenavisti.sk, kde sú uverejnené rady i návody, čo robiť v prípade že nájdeme správy a texty s nenávistným prejavom, vzory listov na nahlásenie takéhoto prejavu,  súbor dokumentov týkajúci sa  témy a množstvo užitočných rád.

V rámci akcie „Hug Day 2013 – Objímame sa bez nenávisti“ boli v 12 mestách Slovenska rozdávané propagačné materiály i predmety kampane a robená na uliciach osveta medzi ľuďmi.

Objímame sa bez nenávisti

Pred pár dňami bolo na oficiálnom kanále kampane na youtube zverejnené video, v ktorom Ing. Jozef Halcin, riaditeľ odboru prevencie kriminality MV SR a JUDr. Daniel Milo, expert na problematiku extrémizmu a nenávistných prejavov objasňujú základné východiská kampane. Pozrieť si video môžete, ak zadáte do vyhľadávača kľúčové slová kampane „Bez nenávisti na internete“. V priebehu letných mesiacov sa s kampaňou budú môcť stretnúť mladí ľudia na rôznych letných hudobných festivaloch a kultúrnych podujatiach.

Súčasťou kampane bude aj výskum zameraný na prejavy intolerancie na internete, ktorého výsledky budú prezentované na hodnotiacej konferencii v  júni 2014. Pre viac informácii o kampani kliknite na http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=kampan-bez-nenavisti na-internete-uz-spustena.

Objímame sa bez nenávisti

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz