Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2024, pondelok
 

Kandidáti na post prezidenta Policajného zboru budú známi na budúci týždeň

30. 11. 2020

logo Policajného zboru SR

Pondelok 30. novembra 2020 je pre uchádzačov o post  prezidenta Policajného zboru posledným dňom na podanie žiadosti o zaradenie do výberové konania. Do popoludňajších hodín žiadosť podali 4 záujemcovia. Konkrétne mená budú známe až po otvorení obálok komisiou. Keďže sa uchádzači môžu do výberového konania prihlásiť aj poštou (najneskôr s dátumom 30. november), k otvoreniu obálok komisia pristúpi na budúci týždeň.

 

Komisia bude mať 7 členov:

  1. plk. JUDr. Ivan Fufaľ (nominant ministra vnútra SR)
  2. mjr. JUDr. Marek Kordík, PhD. LL.M (nominant prezidenta PZ)
  3. pplk. Mgr. Marián Mikula (nominant OZP v SR)
  4. JUDr. Jaroslav Spišiak (nominant ministra vnútra SR)
  5. JUDr. Jozef Szabó (nominant generálneho prokurátora SR)
  6. plk. Doc. Ing. Stanislav Šišulák, PhD. (nominant rektora APZ v BA)
  7. plk. Mgr. Róbert Zaplatílek (nominant riaditeľa ÚIS).

 

Po otvorení obálok komisia posúdi, či jednotliví uchádzači spĺňajú zákonom stanovené podmienky a posunie ich na verejné vypočutie pred výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. 

 „Budem rád ak si komisia pri voľbe policajného prezidenta bude môcť vyberať z čo najväčšieho množstva kvalitných kandidátov. Verím, že z tohto procesu vzíde kvalitný policajný prezident nakoľko máme na stole reformu Policajného zboru, ktorý potrebuje silnú osobnosť," skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec

Uchádzači o post policajného prezidenta musia spĺňať viacero podmienok – najmenej 10-ročnú prax v Policajnom zbore, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie. So životopisom predkladajú aj koncepciu rozvoja a riadenia Policajného zboru.

Výberové konanie MV SR vyhlásilo 28. septembra 2020 podľa § 33b zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

Nové pravidlá voľby a vymenovania prezidenta Policajného zboru ministerstvo vnútra predstaví začiatkom budúceho roka pri predložení novely zákona o štátnej službe.

Prečítajte si tiež:

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz