Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. február 2024, štvrtok
 

Kontrolné chemické laboratória civilnej ochrany v súvislosti s požiarom v obci Rovinka vykonali merania v 13-tich lokalitách

22. 06. 2023

rovinka-poziar-ilustr

Kontrolné chemické laboratóriá po vypuknutí požiaru vo štvrtok 22. júna 2023  na základe meraní zistili zvýšené koncentrácie oxidu uhoľnatého, oxidov dusíka a ďalšieho množstva zlúčenín, ktoré sú pri podobných požiaroch typické a nevymykajú sa rozmedziu hodnôt, ktoré by mali negatívne ovplyvniť občanov žijúcich v okolí.

Merania boli zamerané aj na zistenie prítomnosti prachových častíc. V obci Rovinka vďaka "komínovému efektu" a ani v ďalších 11-tich lokalitách v okruhu 10 km, napríklad v Podunajských Biskupiciach či v Petržalke, ich nezaznamenali. 

V súčasnosti evidujú pracovníci laboratóriá výrazné zlepšenie nameraných hodnôt zlúčenín spôsobených požiarom.

Pri požiaroch alebo iných podobných mimoriadnych udalostiach je prvým kritériom bezpečnosti nechodiť na miesto požiaru. Občania tým ohrozujú nielen svoje zdravie, ale tiež mobilitu a bezpečnosť zasahujúcich záchranných zložiek. 

Ak je nevyhnutné v takomto čase opustiť priestory domova či práce, je na prekrytie dýchacích ciest vhodné použiť respirátor. 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz