Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2024, utorok
 

Košickému pracovisku Nemocnice Sv. Michala pribudlo oddelenie pre dlhodobo chorých

29. 04. 2021

nemoc-ilustr

Priestory, ktoré prešli rozsiahlou rekonštrukciou, poskytnú miesto pre viac ako 50 pacientov. Oddelenie vo štvrtok 29. apríla 2021 slávnostne otvorili minister vnútra Roman Mikulec s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarský a s generálnym riaditeľom nemocnice Branislavom Delejom.

Košické pracovisko Univerzitnej nemocnice - Nemocnice svätého Michala, a.s. vzniklo 1. mája 2019  spojením Leteckej vojenskej nemocnice, a. s. a Univerzitnej nemocnice - Nemocnice svätého Michala.  Nemocnica dlhé roky materiálne a stavebne chátrala, preto bolo nevyhnutné pristúpiť k rozsiahlej rekonštrukcii, ktorá začala krátko po fúzii. Pri rekonštrukčných prácach boli rešpektované názory a pripomienky pamiatkárov,  keďže budova je kategorizovaná ako kultúrna pamiatka

Otvorenie oddelenia pre dlhodobo chorých

Rekonštrukciou boli vytvorené jedno-, dvoj- a trojposteľové  izby, ktoré sú plne klimatizované, majú samostatné WC a kúpeľňu. Pôvodný počet lôžok 35 sa navýšil na 52 a na oddelení pribudol aj zdravotnícky personál.
Napriek tomu, že ide o rezortnú nemocnicu, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť prioritne zamestnancom ministerstva vnútra a ministerstva obrany, ako aj výsluhovým dôchodcom týchto rezortov, som nesmierne rád, že pri aktuálnej možnosti hospitalizovať naraz až 52 pacientov bude oddelenie prístupné aj pre širokú verejnosť," povedal pri príležitosti otvorenia oddelenia minister Roman Mikulec.

Otvorenie oddelenia pre dlhodobo chorých

Oddelenie sa špecializuje na doliečovanie poúrazových stavov a jeho súčasťou je aj rehabilitačné pracovisko. Lôžok pre túto skupinu pacientov je v Košiciach a širšom okolí nedostatok, vyťaženosť lôžok bude zrejme maximálna. V prípade potreby je Univerzitná nemocnica - Nemocnica sv. Michala, a.s., pracovisko Košice, pripravená poskytovať aj nadštandardné služby.

„Som veľmi rád, že najmä vďaka pomoci ministra vnútra  Romana Mikulca sa nám podarilo vytvoriť zo starých schátraných priestorov nové, moderné oddelenie, kde hospitalizovaní pacienti určite ocenia nadštandardné podmienky poskytované nemocnicou. Oddelenie bude slúžiť hlavne k doliečeniu vážnych poúrazových stavov, pacientov po náhlych mozgových príhodách a pre pacientov s diagnózami vyžadujúcimi dlhodobú zdravotnú starostlivosť,"  uviedol generálny riaditeľ nemocnice Branislav Delej.

FOTO: MV SR, Vladimír Benko

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz