Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Letné tábory pre deti zo sociálne slabších rodín

06. 07. 2015

Letny tabor v Kovacovej_2

Tento rok sa môžu tešiť do letného tábora aj deti zo sociálne slabších rodín a  ich rodičia nemusia byť v strese, čo robia počas voľných prázdninových dní. V rámci druhého sociálneho balíčka Vlády SR sa dostane do tábora asi tisíc detí bezplatne. Budú v táboroch v štátnych zariadeniach Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR.


Pripravených je sedem štátnych zariadení s kapacitami pre 40 až 100 detí. Už teraz majú vychovávatelia pre ne  pripravený bohatý program. Prvý turnus začína už 13. júla 2015.

Detí v letnom tábore 

Základnou podmienkou je  vyplniť žiadosť, ktorú môžu rodičia  či  zákonní zástupcovia nájsť na obecných/mestských úradoch, okresných úradoch a regionálnych úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny. Tábory sú pripravené pre zdravé deti vo veku od 8 do 12 rokov, z rodín, kde minimálne jeden člen spoločne posudzovanej domácnosti je zárobkovo činný, pričom celkový mesačný príjem domácnosti nie je viac ako 800 eur. Vláda SR týmto sociálnym balíčkom chce podporiť práve tie sociálne slabšie rodiny, ktoré sa snažia zabezpečiť si základné životné potreby sami svojou prácou a nie sú odkázané len na sociálnu výpomoc štátu.  Ak je v takejto rodine viac detí, ktoré by chceli ísť do tábora,  pre každé dieťa je potrebné vyplniť žiadosť osobitne.

Vyplnenú žiadosť s ostatnými tlačivami (zdravotná spôsobilosť, potvrdenie o príjme) je potrebné zaslať na adresu konkrétneho zariadenia, do ktorého dieťa patrí podľa okresu bydliska, pretože dopravu do a z rekreačného zariadenia zabezpečuje zákonný zástupca dieťaťa na vlastné náklady a zodpovednosť. Štát hradí ubytovanie, celodennú stravu a cestovné poistenie na 8 dní/ 7 nocí.

Detský letný tábor

Očakávame, že bude veľký záujem. Napriek tomu, že by sme chceli dopriať detský tábor každému dieťaťu, ktoré spĺňa podmienky, kapacity to neumožňujú. Preto bude výber uskutočňovaný v rekreačnom zariadení - žrebovaním. Žrebovať bude riaditeľ rekreačného zariadenia a zástupca regionálneho úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Každé vyžrebované dieťa  bude včas informované o tom, že si môže začať baliť kufor.

Aby boli rodičia pokojní, že bude o deti dobre postarané, Ministerstvo vnútra SR upozorňuje na svoje bezplatné call centrum 0800 222 222, kam môžu volať v prípade akýchkoľvek otázok.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz