Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. august 2021, štvrtok
 

Luxusné služobné vozidlo trestne stíhaného exšéfa štátnych hmotných rezerv dostalo ministerstvo vnútra

18. 08. 2020

mikulec-rudolf-ilustr

Mediálne známe služobné vozidlo bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru, toho času vo vyšetrovacej väzbe, sa stane súčasťou vozového parku  ministerstva vnútra.

„SŠHR SR nepotrebuje drahé auto s takou výbavou, jeho využitie bude určite účelnejšie na ministerstve vnútra. To je hlavný dôvod, pre ktorý som sa rozhodol poskytnúť ho práve tomuto rezortu. Zbavíme sa časti dedičstva bývalého predsedu Správy štátnych hmotných rezerv, ktorý nadlho vážne poškodil reputáciu úradu,“uviedol predseda SŠHR SR Ján Rudolf.

Kičurov Mercedes bude používať policajná ochranka

Na SŠHR preto pred časom vyhlásili luxusný sedan Mercedes Benz E400 4Matic za prebytočný a podľa zákona o správe majetku štátu ho najprv ponúkli na využitie iným štátnym inštitúciám. Do ponukového konania sa prihlásilo niekoľko štátnych správcov, vozidlo získal rezort vnútra. „Som rád, že sa nám podarilo bezplatne získať dobré, len mierne ojazdené vozidlo. Stav autoparku MV SR totiž v žiadnom prípade nemôžem nazvať uspokojivým. Máme však pripravenú stratégiu na riešenie situácie aj v časoch šetrenia výdavkov štátu, o podrobnostiach budeme informovať v dohľadnom čase,“ skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec.

Šéf Správy ŠHR Ivan Rudolf odovzdáva auto ministrovi vnútra R. Mikulcovi

Kičurov Mercedes, ktorého obstarávacia cena bola vyše 67 133 eur, kúpil štát v roku 2013. V súčasnosti je jeho zostatková hodnota menej ako 20-tisíc eur. Napriek všetkému ide o kvalitné vozidlo, má najazdených len asi 130-tisíc kilometrov a je v dobrom technickom stave. Súčasťou jeho luxusnej výbavy je zabudovaná výstražná svetelná a zvuková signalizácia, z tohto dôvodu je preto veľmi vhodné do výkonu služby ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií. Ako povedal riaditeľ ÚOÚČ plk. Marek Moncman: „ide o kvalitné  spoľahlivé vozidlo, sme radi, že ho dostaneme a na našom úrade ho budeme určite využívať naplno.“

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz