Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Minister vnútra Daniel Lipšic odovzdal ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu

19. 12. 2011

Odovzdávanie hasičskej stanice v Myjave

Minister vnútra Daniel Lipšic v piatok 16. decembra odovzdal hasičom v Myjave ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu. Rekonštrukcia stanice stála takmer 300 tisíc eur, pričom až 85% bolo hradených z fondu Európskej únie, zvyšok išlo zo štátneho rozpočtu.
Obyvatelia Myjavy už tak majú modernú hasičskú stanicu so zateplenou fasádou a strechou. Vymenili sme okná aj dvere. Osadili sme videovrátnik, čím sme skvalitnili prístup do hasičskej stanice aj pre imobilných občanov. Hasiči majú k dispozícii nové sociálne zariadenia, oddychovú miestnosť alebo kancelárie. V garáži sme opravili betónové podlahy a vymenili garážové brány za nové s tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vďaka novej kanalizačnej prípojke budeme šetriť životné prostredie.
Ide pritom už o siedmu hasičskú stanicu, ktorá bola zrekonštruovaná z prostriedkov Európskej únie. Okrem hasičskej stanice v Myjave odovzdali minister vnútra Daniel Lipšic a štátny tajomník ministerstva vnútra Maroš Žilinka zrekonštruované objekty v Košiciach, Spišskej Starej Vsi, Banskej Štiavnici, Snine, Čani, Detve ako aj zrekonštruované zariadenie protipovodňovej ochrany v Horných Orešanoch. Ministerstvo vnútra pritom plánuje zrekonštruovať ešte približne 50 staníc.
Hasičom vytvárame lepšie pracovné podmienky nielen priaznivejším pracovným prostredím ale aj kvalitnejším výstrojom. Ministerstvo vnútra nakúpi hasičom približne 6 500 kusov zásahových odevov a 1 600 kusov ochranných hasičských prílb v predpokladanej hodnote 4,3 milióna eur. Aby mohli hasiči lepšie pomáhať a chrániť občanov, nakúpime im 3 500 ks zásahových odevov a 3 000 ks ľahkých zásahových odevov. Zásahové odevy poskytnú ochranu krku, trupu, paží a nôh pred účinkami plameňa, sálavého tepla, vody alebo kvapalných chemikálií. Ľahký zásahový odev zas poskytne hasičom ochranu pri likvidácii požiaru v prírodnom prostredí a v otvorenom priestore. Tieto odevy sú určené najmä na leto, budú ľahšie a hasičom sa v nich bude lepšie pracovať pri vysokých letných teplotách.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz