Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. júl 2021, streda
 

Minister vnútra Daniel Lipšic odovzdal ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu

07. 02. 2012

stanica-turzovka

Minister vnútra Daniel Lipšic v piatok, 3. februára odovzdal hasičom v Turzovke ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu. Rekonštrukcia stanice stála vyše 300 tisíc €, pričom až 85% bolo hradených z fondu Európskej únie, zvyšok išlo zo štátneho rozpočtu.

Takmer 24 tisíc obyvateľov v spádovej oblasti obce Turzovka tak už majú modernú hasičskú stanicu so zateplenou fasádou, strechou a dverami. Rozšírili sme tiež priestor na nočnú pohotovosť. Na rozdiel od predchádzajúcej hasičskej stanice budú mať hasiči v zrekonštruovanej stanici k dispozícii miesto na fyzickú prípravu, na pranie alebo čistenie odevov a obuvi. Garáže sme vybavili zariadením na odsávanie výfukových plynov, podlahu zas proti pretekaniu ropných látok. Súčasťou zmien bola aj rekonštrukcia hasičskej veže v hodnote približne 22 tisíc €. Tá bude slúžiť aj na sušenie hasičských hadíc.

Skvalitnenie pracovných podmienok hasičov povedie k ich vyššej akcieschopnosti a tak budú môcť lepšie pomáhať a chrániť občanov. Znižujeme tiež energetickú náročnosť budovy, čím šetríme peniaze daňových poplatníkov na prevádzku a údržbu budovy stanice.

Ide pritom už o deviatu hasičskú stanicu, ktorá bola zrekonštruovaná z prostriedkov Európskej únie. Okrem hasičskej stanice v Turzovke odovzdali minister vnútra Daniel Lipšic a štátny tajomník ministerstva vnútra Maroš Žilinka zrekonštruované objekty v Košiciach, Spišskej Starej Vsi, Banskej Štiavnici, Snine, Čani, Detve, Myjave, Veľkom Mederi ako aj zrekonštruované zariadenie protipovodňovej ochrany v Horných Orešanoch. Ministerstvo vnútra pritom plánuje zrekonštruovať ešte vyše 40 staníc.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz