Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. november 2023, utorok
 

Minister vnútra navštívil pracoviská rezortu v Košiciach

15. 05. 2020

Minister vnútra Roman Mikulec strávil piatok 15. mája 2020 pracovnou návštevou pracovísk MV SR v Košiciach. Ako uviedol, chce poznať aj ten najmenší útvar a osobne ľuďom za prácu poďakovať. Vidieť v akých podmienkach pracujú, vypočuť si, aké majú problémy. 

Ako prvých navštívil hraničných policajtov na košickom letisku. Tí momentálne pracujú v "korona" režime. "Vzhľadom na to, že prevádzka letísk je pozastavená, na letisku slúžia len tí, ktorí zabezpečujú základný chod útvaru. Ostatní vypomáhajú v zmysle opatrení ÚVZ na pozemných hraniciach pri dočasnom obnovení hraničných kontrol s Maďarskom a Poľskom," vysvetlil riaditeľ oddelenia hraničnej kontroly Košice - letisko Peter Vancák.

Na košickom letisku

Deň ministra v Košiciach pokračoval návštevou Klientskeho centra. Prednosta Okresného úradu Košice Jozef Lazár hosťom z MV SR predstavil priestory a agendu centra. O situácii v súvislosti s vybavovaním osobných dokladov a evidencie vozidiel informovali vedúci oddelenia dokladov Richard Dancsák a vedúci oddelenia evidencie vozidiel Róbert Molnár. Minister vnútra Roman Mikulec a štátny tajomník MV SR Ján Lazar si pozreli aj vybavenie skladu zbraní a streliva.

Klientske centrum Košice

Na Krajskom riaditeľstve PZ v Košiciach delegáciu rezortu vnútra privítal krajský policajný riaditeľ Radoslav Fedor. Spolu diskutovali o aktuálnych problémoch, vlaňajšej trestnej činnosti a kriminalite v Košickom kraji, úspechoch polície, ktorá tu dlhodobo dosahuje vysoké percentá objasnených trestných činov.

Na KR PZ Košice

Minister si pozrel dynamické ukážky zásahov Pohotovostného policajného útvaru KR PZ Košice a spôsoby vykonu služby tamojších policajných kynológov.

Služobná kynológia v Košiciach

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz