Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. júl 2024, sobota
 

Minister vnútra o duchovnom živote príslušníkov ozbrojených síl a zborov

04. 07. 2012

Minister vnútra SR Robert Kaliňák dnes prijal vrchného veliteľa Pápežskej švajčiarskej gardy Daniela Anriga. Návšteva švajčiarskej gardy je pre Slovensko veľkou poctou, čo zdôraznil aj minister vnútra. Robert Kaliňák verí, že aj dnešné priateľské stretnutie utvrdí predstaviteľov švajčiarskej gardy v tom, že naša krajina je po bezpečnostnej stránke pripravená na potenciálnu návštevu pápeža Benedikta XVI.

Veliteľ Pápežskej gardy plk. Anrig počas rozhovoru spomenul, že Slovensko navštívil viackrát, a doposiaľ udržiava priateľstvá, ktoré u nás ako čerstvý absolvent nadviazal. Ocenil pritom slovenskú srdečnosť a hlboký zmysel pre duchovné hodnoty. Minister vnútra v tejto súvislosti nadviazal na jeho slová a vyzdvihol slovenský tradicionalizmus a dôležitosť cirkví pri spolupráci s Policajným zborom. Zdôraznil ich dôležitú úlohu v rámci všetkých ozbrojených zložiek, pretože  najmä v ťažkých časoch, či počas tragických udalostí, sú duchovní predstavitelia veľkou oporou príslušníkom zboru.

Robert Kaliňák taktiež poďakoval veliteľovi Anrigovi za to, že umožní v poradí už 7. národnú púť Ordinariátu ozbrojených síl, ozbrojených zborov a hasičského zboru do Ríma a Vatikánu.

Daniel Anrig by sa chcel počas svojej návštevy na Slovensku stretnúť nielen s partnerskými ozbrojenými zložkami, ale aj s predstaviteľmi gréckokatolíckej cirkvi.
 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz