Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Minister vnútra odovzdal ocenenia paralympionikom z Ria

22. 09. 2016

oh-rio-logo

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák vo štvrtok 22. septembra 2016 slávnostne ocenil pamätnou Medailou ministra vnútra SR paralympionikov Veroniku Vadovičovú a Radoslava Malenovského za ich úspechy a reprezentáciu Športového centra polície.  Čestnú plaketu Ministra vnútra SR odovzdal aj Milanovi Goleňovi, ktorý je trénerom Veroniky. 

Veronika Vadovičová sa venuje disciplínam vzduchová puška: R3 a R2, malorážka R6 a R8. Radoslav Malenovský sa venuje disciplínam vzduchová puška R3, malorážka R6 a R7.

Odovzdávanie ocenení

Veronika Vadovičová je prvá a zatiaľ jediná profesionálna športovkyňa z radov slovenských paralympionikov. Pôsobí v Športovom centre polície. Ako povedal jej tréner Milan Goleňa: „V medziparalympijskom období mala formu ako hrom – k titulom majsterky sveta a Európy a viacnásobným prvenstvám v súťažiach Svetového pohára pridala tohto roku v thajskom Bangkoku aj svetový rekord v disciplíne R3."

Na paralympijských hrách v Riu vyhrala dve zlaté a jednu striebornú medailu. Okrem zvládnutia dvoch vysokých škôl už stihla byť aj Slovenkou roka a stretnúť sa s britskou kráľovnou Alžbetou II. počas jej historickej návštevy Slovenska v roku 2008.  

Spoločná fotografia zo stretnutia

Radoslav Malenovský je kvalitný strelec, ktorý sa však streľbe nevenuje profesionálne ako Veronika. Pracuje ako účtovný analytik - je absolventom Vysokej školy manažmentu City Univerzity. Tiež reprezentuje klub Športového centra polície. Na paralympijských hrách v Riu sa umiestnil na 4. mieste.

Prečítajte si tiež:

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz