Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. máj 2024, sobota
 

Minister vnútra odovzdal ocenenia slovenským medailistom z olympiády v Riu

18. 08. 2016

oh-rio-logo

Členov Športového centra polície slovenských vodných slalomárov Ladislava a Petra Škantárovcov a Mateja Beňuša ocenil v stredu 17. augusta 2016 za ich medailové úspechy na OH v Riu de Janeiro minister vnútra a podpredseda vlády Slovenskej republiky Róbert Kaliňák.

Robert Kaliňák odmenil úspešných reprezentantov a riaditeľa Športového centra polície Mariána Kukumberga čestnými plaketami ministerstva vnútra Slovenskej republiky. "Na vrchole ľadovca stoja individuálni športovci, nielen vodní slalomári, ale aj strelci sú svetovou špičkou. Je to skvelý vzor pre mladých. Som veľmi rád, že im máme možnosť zablahoželať, nie je to úplne moja zásluha alebo ministerstva vnútra, ale predovšetkým vedenia Športového centra polície pána Kukumberga a Juraja Minčíka. Svojich chlapcov najlepšie pripravili," vyjadril sa k úspechu pod piatimi kruhmi minister vnútra.

Úspešní reprezentanti na spoločnej fotografii

"Je to príjemná povinnosť byť ocenený. Môžem si za to sám. Stále mi ešte pomaly dochádza, že mám medailu z olympiády. S rodinou sme to doma ešte raz prežívali," povedal s úsmevom strieborný Matej Beňuš. Príjemné dozvuky svojho úspechu si začínajú uvedomovať aj bratranci Škantárovci. "S odstupom času si to viac užívame, aj si to uvedomujeme, že sa nám to podarilo," povedal Peter. Podobne to vidí aj mladší zo slalomárskej dvojice Ladislav: "Priznávam, že sme si s Peťom nahrali víťaznú jazdu do mobilu a veľakrát si ju pozrieme. Sú to úžasné pocity. Bol to nezabudnuteľný zážitok. S odstupom času si pri mediálnych výstupoch uvedomujeme, že sa nám podaril veľký výsledok."

Odovzdávanie ocenení

Ocenený bol aj tréner vodných slalomárov Juraj Minčík, ktorý si z rúk ministra vnútra prebral pamätnú medailu. "O tom to je, vyhľadávanie talentov, vytvorenie ideálnych podmienok. Toto sú výsledky Športového centra polície a som veľmi rád, že pred niekoľkými rokmi padlo rozhodnutie, v ktorom sa začíname venovať aj masovejším športom. Máme za nimi ďalšie mladé generácie, štvorkajak ešte len pôjde na olympiáde. Máme tiež juniorský štvorkajak s medailou z majstrovstiev sveta, máme mladších dorastencov, ktorí sú veľmi dobrí," pochválil činnosť centra Kaliňák.

Neformálna časť stretnutia s úspešnými členmi Športového centra polície

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz