Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Minister vnútra Roman Mikulec ocenil hasičov za úspešnú reprezentáciu v hasičskom športe

09. 06. 2022

hasici-sport-09062022 (3)

Minister vnútra Roman Mikulec vo štvrtok 9. júna 2022  na pôde ministerstva prijal príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí vybojovali pre Slovensko medaily na nedávnych medzinárodných podujatiach v hasičskom športe v Portugalsku a Českej republike. Šéf rezortu vnútra zagratuloval hasičom k výsledkom a poďakoval sa im za vynikajúcu reprezentáciu Slovenskej republiky.

Na oceňovaní sa zúčastnili aj štátny tajomník MV SR Vendelín Leitner a prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

Slovenská výprava s 5 hasičmi dosiahla historický úspech na Svetových hasičských hrách World Firefighters Games, ktoré sa konali od 30. apríla do 7. mája v Lisabone. Spoločne získala 11 medailí, z toho 9 zlatých a 2 strieborné.

Na medzinárodnej súťaži v dvojboji v hasičskom športe v Ostrave v dňoch 19. až 20. mája si zas 2 príslušníci HaZZ odniesli zlato a bronz.

Oceňovanie hasičských športovcov

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru robia výborné meno Ministerstvu vnútra SR nielen pri zvládaní krízových situácii na Slovensku a v zahraničí, ale aj v športovej oblasti, kde dosahujú svetové výsledky. Teší ma, že tvrdú tréningovú drinu a vytrvalosť pretavili hasiči do pódiových umiestnení na medzinárodných súťažiach. Ďakujem a prajem príslušníkom Hasičského a záchranného zboru ďalšie športové úspechy," povedal minister vnútra.

Oceňovanie hasičských športovcov

„Ocenení hasiči – športovci nám robia vynikajúce meno v zahraničí. Hasičskému športu sa venujú popri zamestnaní v čase osobného voľna a čo je dôležité, sú motiváciou pre mladých kolegov. Patrí im za to vďaka," povedal štátny tajomník MV SR Vendelín Leitner.

„Hasiči nedosiahli len skvelé športové výsledky, ale vzorne reprezentovali aj Hasičský a záchranný zbor, ministerstvo vnútra a celú Slovenskú republiku. Fyzická príprava a kondícia je veľmi dôležitá aj pre zásahovú činnosť hasičov. Držím kolegom palce aj pri ďalších športových podujatiach," povedal prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

Oceňovanie hasičských športovcov

 Minister vnútra ocenil za úspechy na svetových hasičských hrách v Lisabone:

  • práp. Bc. Miroslava Princíka z OR HaZZ Trebišov (dve medaily, zlato v silovom trojboji v kat. do 74 kg a striebro v behu na 5 km)
  • por. Pavla Varcholu z OR HaZZ Bardejov (zlato v silovom trojboji v kat. do 105 kg)
  • npor. Ing. Petra Wojatscheka z KR HaZZ Trnava (individuálne striebro v halovom veslovaní na 1 000 m a zlato v zmiešanej štafete na 4 x 500 m)

Za úspechy na medzinárodnej súťaži v hasičskom športe v Ostrave minister vnútra ocenil:

  • ppráp. Mariána Rerka z OR HaZZ Poprad (zlato v súťažnej disciplíne dvojboja jednotlivcov, konkrétne vo výstupe do 4. poschodia cvičnej veže)
  • práp. Bc. Jána Šuleka z OR HaZZ Čadca ( bronz v tej istej disciplíne)

Ocenený bol aj Tomáš Štinčík zo Športového centra polície, ktorý v kategórii dorastenci do 18 rokov disciplíne beh na 100 m s prekážkami prekonal rekord z roku 2014.

Za trénera výpravy Viliama Štinčíka prevzal ocenenie plk. Ing. Ondrej Šproch, riaditeľ OR HaZZ v Poprade.

Foto: MV SR, Vladimír Benko

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz