Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. február 2024, pondelok
 

Minister vnútra Roman Mikulec podporuje domáci obranný priemysel

06. 05. 2020

obranny-priemysel (3)

Minister vnútra Roman Mikulec sa v stredu 6. mája 2020  stretol so zástupcami domáceho obranného priemyslu, ktorí sú členmi Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP SR). Na spoločnom stretnutí rokovali o možnostiach vzájomnej spolupráce, či o pomoci v krízových situáciách.

,,Som rád, že na Slovensku máme spoločnosti, ktoré dokážu aj v takejto krízovej situácii pomôcť štátu pri riešení mnohých nepredvídateľných problémov. Domáci obranný priemysel má moju plnú podporu, zapojenie slovenských firiem do obstarávaní považujem za prirodzené s ohľadom na strategické záujmy štátu, či na zvyšovanie zamestnanosti,” povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Stretnutie

Minister  vyjadril  združeniu podporu a vyzdvihol najmä dôležitú úlohu jednotlivých spoločností v prípade krízových situácií.

Stretnutie

Zástupcovia domáceho obranného priemyslu sú pripravení poskytnúť štátu svoje kapacity. ,,Oceňujeme konštruktívny prístup pána ministra Mikulca a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu. Zároveň sme plne pripravení pomôcť ako ministerstvu vnútra, tak aj štátu vo všeobecnosti pri riešení krízových situácií,” doplnil po rokovaní Tibor Straka, prezident Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu.

Stretnutie

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz