Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. apríl 2024, utorok
 

Minister vnútra Roman Mikulec rokoval s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Ukrajiny

25. 04. 2023

MIKULEC-KLIMENKO25042023 (3)

Minister vnútra SR Roman Mikulec v utorok 25. apríla 2023  rokoval s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Ukrajiny v Slovenskej republike Myroslavom Kastranom. Šéf slovenského rezortu vnútra  v úvode stretnutia zdôraznil, že Ukrajina môže i naďalej počítať s pomocou Slovenskej republiky.

„Rád by som vyjadril tak vo svojom mene ako aj v mene svojho tímu a zároveň v mene vlády SR, že Vašej krajine budeme naďalej pomáhať, ako to len bude možné. Držím vám palce," povedal Roman Mikulec.

Myroslav Kastran a Roman Mikulec

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ukrajiny v Slovenskej republike Myroslav Kastran vyjadril vďaku Slovensku a všetkým občanom za pomoc Ukrajincom, ktorí utiekli pred vojnou a našli útočisko a miesto pre život práve v Slovenskej republike a ocenil, že Slovensko  bolo medzi prvými krajinami, ktoré pomohli Ukrajine.

 „Rád by som sa poďakoval Vám osobne, pán minister, za všetko, čo ste spolu s kolegami v rezorte pre občanov Ukrajiny urobili. Poďakovať sa chcem aj všetkým občanom Slovenska za plnú solidaritu a ústretový prístup k nám, k Ukrajincom. Slovenská republika bola medzi prvými, ktorá otvorila dvere Ukrajincom. Moje poďakovanie patrí tiež vláde a parlamentu za prijatie legislatívnych noriem, ktoré zabezpečili prirodzenú integráciu odídencov z Ukrajiny do života na Slovensku," povedal Myroslav Kastran.

Rokovanie na MV SR

Minister vnútra Roman Mikulec v nadväznosti na online rokovanie pred veľkonočnými sviatkami so šéfom rezortu vnútra Ukrajiny Ihorom Klymenkom otvoril aj témy, ktoré Ukrajinu aktuálne trápia a prisľúbil súčinnosť v maximálnej možnej miere, ako to aktuálne podmienky umožňujú.

„Spomínam si, keď začala vojna, ako sme išli na ukrajinskú hranicu, kde prichádzali matky s deťmi, častokrát len s igelitkami v ruke. Dnes po viac ako roku je situácia diametrálne odlišná. S Ihorom Klymenkom budem v blízkej dobe osobne rokovať," uzavrel Roman Mikulec.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz