Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. február 2024, štvrtok
 

Minister vnútra sa oboznámil s prácou koordinačných stredísk a logistických základní krízového riadenia

24. 04. 2020

mikulec-krizove

Minister vnútra Roman Mikulec v piatok 24. apríla 2020 navštívil pracoviská sekcie krízového riadenia: logistickú základňu vo Vajnoroch a Koordinačné stredisko Integrovaného záchranného systému v Bratislave.

Logistická základňa Vajnory momentálne funguje ako základňa pre uloženie ochranných pracovných pomôcok, ktoré rezort vnútra dostal zo Správy štátnych hmotných rezer. Odtiaľ sú na základe požiadaviek distribuované do jednotlivých karanténnych zariadení.

Logistická základňa vo Vajnoroch

Celý priestor a činnosť základne vo Vajnoroch ministrovi vnútra prezentovali generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia Marián Dritomský, riaditeľka odboru logistickej podpory Mária Demikátová a vedúci logistickej základne Alfréd Krátky.

Logistická základňa vo Vajnoroch

Logistická základňa pre krízové situácie Vajnory je miestom pre skladovanie a údržbu materiálu civilnej ochrany. Uskladňuje sa v nej humanitárny materiál. Jej zamestnanci zhromažďujú, uskladňujú a udržujú techniku a materiál z iných rezortov a tiež uschovávajú veci zaistené políciou. Ďalšie tri logistické základne má MV SR v Rišňovciach, Čačíne a v Malom Šariši.

Logistická základňa vo Vajnoroch

V každom kraji funguje jedno koordinačné stredisko IZS, ktoré prijíma tiesňové hovory (cca 1 100 000 ročne) a SMS ( cca 25 000 ročne) na číslo 112 a zabezpečuje tiež príjem eCall volaní prostredníctvom automobilov.

Koordinačné stredisko IZS

Varuje obyvateľstvo prostredníctvom sirén a informuje primátorov a starostov o hydrologických a meteorologických výstrahách a hroziacom nebezpečenstve. Funguje ako regionálny uzol zberu hlásení okresných úradov a informovania miestnej štátnej správy a samosprávy o prijatých a vyhlásených opatreniach

Foto: MV, Vladimír Benko

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz