Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Minister vnútra sa stretol s policajtmi v Prešovskom kraji

10. 07. 2020

presov policajti

Minister vnútra Roman Mikulec má za sebou ďalšiu otvorenú diskusiu s policajtmi. V piatok 10. júla 2020 sa stretol s funkcionármi, ale aj radovými policajtmi z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove a okresných riaditeľstiev v Prešovskom kraji. Spoločne debatovali o tom, aké zmeny rezort pripravuje z hľadiska reorganizácie Policajného zboru, kariérneho rastu, odmeňovania policajtov a mnohých ďalších oblastí. Minister sa zaujímal o ich potreby a problémy a vypočul si ich návrhy riešení.

Na stretnutí v Prešove sa zúčastnil aj štátny tajomník ministerstva vnútra Lukáš Kyselica a generálny tajomník služobného úradu ministerstva vnútra Ľubomír Šablica. Privítal ich riaditeľ KR PZ Prešov Peter Benko.

 

 Prešov-policajti-stretnutie

 

Vizitka Krajského riaditeľstva Policajného zboru Prešov:

  • Prešovský kraj je najväčší na Slovensku, čo sa týka počtu obyvateľov, a rozlohou druhý najväčší. Pod KR PZ v Prešove spadá 8 okresných riaditeľstiev (Prešov, Poprad, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Svidník, Stará Ľubovňa, Kežmarok) s 35 obvodnými oddeleniami a 6 policajnými stanicami. V Prešovskom kraji slúži aktuálne 2122 policajtov.
  • Vlani bolo v Prešovskom kraji spáchaných 7153 trestných činov, objasnených bolo 69 percent. Za prvý polrok tohto roka tu eviduje polícia 3472 trestných činov, objasnila 64 percent.
  • V roku 2019 sa stalo na cestách Prešovského kraja 2 271 dopravných nehôd, najviac zo všetkých krajov. Zomrelo pri nich 27 ľudí. Za prvý polrok 2020 došlo na cestách Prešovského kraja k 914 dopravným nehodám, čo je o 118 menej ako v rovnakom období predošlého roka. Pri dopravných nehodách v prvom polroku tohto roka prišlo o život 5 ľudí, čo je o 7 menej ako v rovnakom období roku 2019.
  • Počas pandémie dohliadali policajti z Prešovského kraja na verejný poriadok v 11 karanténnych zariadeniach v kraji. Nepretržite slúžili na hraničnom prechode s Poľskom Vyšný Komárnik.
 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz