Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. február 2024, štvrtok
 

Minister vnútra SR Ivan Šimko navštívil Humanitárne centrum Migračného úradu MV SR, Útvar policajného zaistenia cudzincov v Medveďove a v Komárne policajtov v spoločných zmiešaných hliadkach

27. 06. 2023

Minister vnútra SR Ivan Šimko vníma otázku migrácie, a to ako legálnej, spôsobenej vojnou Ruska na Ukrajine a príchodom osôb na naše územie, tak ako aj neregulérnu migráciu,  ako prioritu. Práve z tohto dôvodu v utorok 27. júna 2023 navštívil dve zariadenia v pôsobnosti ministerstva vnútra. 

Minister vnútra si prehliadol fungovanie Humanitárneho centra v Gabčíkove, stretol sa s pracovníkmi migračného úradu, ktorí na mieste koordinujú chod zariadenia. V centre pôsobí niekoľko neziskových organizácií, ktoré deťom a dospelým zabezpečujú napríklad aj kurzy slovenčiny.

Bolo to cenné stretnutie, kde sme diskutovali o aktuálnych výzvach a kľúčovývch krokoch, ktoré je potrebné vykonať na zabezpečenie dôslednej integrácie odídencov z Ukrajiny. Chceme, aby sa Ukrajinci ešte viac zapájali do našej spoločnosti a priniesli jej tak obohatenie po všetkých stránkach," konštatoval minister vnútra SR Ivan Šimko. 

Minister so zamestnancami pracovísk

Minister Šimko následne navštívil Útvar policajného zaistenia v Medveďove, kde sa zaujímal o prácu policajtov Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ. Okrem procesu pri umiestnení do zariadenia sa so zástupcom riaditeľa ÚHCP Ľudovítom Bírom a riaditeľom ÚPZC Medveďov rozprávali o možnostiach zlepšenia v oblasti ochrany verejného poriadku. 

V neposlednom rade sa minister vnútra stretol s policajtmi vykonávajúcimi službu v spoločných zmiešaných hliadkach v Komárne. Krajský riaditeľ PZ v Nitre Roman Zvoda vyzdvihol prínos spoločných hliadok, ktoré dokážu zabrániť cudzincom neoprávnene vstúpiť na územie Slovenska. Tieto hliadky sú dôležité pre zvýšenie bezpečnosti v rámci nášho regiónu a pre posilnenie spolupráce medzi Slovenskom a Maďarskom v súvislosti s migráciou na tzv. “západobalkánskej trase”.

Každé zo zariadení a rovnako tak aj prijímané opatrenia majú nezanedbateľný význam v riadnom fungovaní riadenia migrácie. 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz