Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2024, pondelok
 

Minister vnútra SR Robert Kaliňák na pracovnej návšteve Chorvátskej republiky a Čiernej Hory

07. 06. 2012

mapa-Chorvátsko a Čierna Hora

Minister vnútra SR Robert Kaliňák v dňoch 4.-5. júna 2012 absolvoval pracovnú cestu v Chorvátskej republike a Čiernej Hore. Spolu s ním sa tejto zahraničnej návštevy zúčastnili aj štátny tajomník MV SR Marián Saloň a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Prístupový proces Chorvátska do Európskej únie či spoluprácu v oblasti boja proti organizovanej kriminalite a korupcii boli témami bilaterálneho rokovania ministra vnútra Roberta Kaliňáka s chorvátskym ministrom vnútra Rankom Ostojićom. Ministri diskutovali aj o projekte spoločných slovensko-chorvátskych policajných hliadok pôsobiacich na pobreží Jadranského mora. Jeho záverom bolo podpísanie Vykonávacieho protokolu medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a Ministerstvom vnútra Chorvátskej republiky o spolupráci počas turistickej sezóny 2012.

V utorok, 5. júna sa Robert Kaliňák stretol s ministrom vnútra Čiernej Hory Ivanom Brajovićom. Výsledkom ich bilaterálnych rokovaní bol podpis troch zmluvných dokumentov:

• Dohody medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a Ministerstvom vnútra Čiernej Hory o policajnej spolupráci,
• Dohody medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Čiernej Hory o spolupráci a vzájomnej pomoci pri prírodných a iných katastrofách,
• Protokolu medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Čiernej Hory o vykonávaní Dohody medzi Európskym spoločenstvom a Čiernohorskou republikou o readmisii osôb bez povolenia na pobyt.

Čelní predstavitelia rezortu vnútra SR sa stretli taktiež s predsedom vlády, predsedom parlamentu a ministrom spravodlivosti Čiernej Hory. Cieľom tejto návštevy bolo posilniť rozvoj bilaterálnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Čiernou Horou vo všetkých oblastiach, ako aj podpora Čiernej Hory na jej ceste do EÚ a do NATO.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz