Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Minister vnútra vymenoval do dočasnej funkcie prezidenta PZ Ľubomíra Soláka

15. 11. 2023

solak-estok-ilustr

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok v stredu 15. novembra  2023 dočasne poveril funkciou prezidenta Policajného zboru SR plk. Mgr. Ľubomíra Soláka. Ten vo funkcii vystriedal dočasne povereného prezidenta PZ plk. Ing. Rastislava Polakoviča, ktorý nastupuje do novej funkcie riaditeľa dopravnej polície a od dnešného dňa začína riešiť okrem iného aj dopravný kolaps na slovensko-ukrajinskej hranici.

Minister vnútra pri tejto príležitosti odchádzajúcemu prezidentovi PZ poďakoval za jeho prácu a nasadenie počas krátkeho, no intenzívneho obdobia, kedy bolo potrebné riešiť obrovský nárast nelegálnej migrácie na Slovensku.

Noví policajní funkcionári s ministrom vnútra M. Šutajom Eštokom a štátnou tajomníčkou L. Kurilovskou

Jednou z hlavných priorít nového prezidenta Policajného zboru SR bude zaistiť bezpečnosť Slovenska a jeho občanov s tým, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako. „Som rád, že na tieto priority Policajného zboru SR máme s novým prezidentom spoločný pohľad. Zaistiť bezpečnosť Slovenska a jeho občanov sa týka nielen ochrany našich hraníc pred nelegálnou migráciou, ale aj ochrany pred kriminalitou. Policajti, ktorí budú postupovať  v súlade so zákonom, majú voľné ruky. Tí, ktorí podľahnú akýmkoľvek vplyvom, skončia," uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

 Minister vnútra uvádza do funkcie nového šéfa ÚOÚČ Pavla Krejčího

Zároveň do funkcie viceprezidenta PZ pre migráciu, operatívu a riadenie služieb Policajného zboru ustanovil plk. PhDr. Ivana Hapštáka.

Ďalšou zmenou je menovanie nového riaditeľa Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR, na čelo ktorého nastupuje Mgr. Pavol Krejčí.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz