Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Ministerka Denisa Saková hovorila s nemeckým ministrom vnútra Horstom Seehofferom o vyšetrovaní únosu Vietnamca

24. 09. 2018

sakova-nemecko-september2018-ilustr

Vyšetrovanie v prípade únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha z Nemecka do Vietnamu pokračuje. Ministerstvo vnútra SR poskytuje plnú súčinnosť. Informovala o tom ministerka vnútra Denisa Saková po stretnutí so svojím nemeckým kolegom Horstom Seehofferom v Berlíne v pondelok 24. septembra 2018. 

 

Na stretnutí sa zúčastnili aj prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský a riaditeľ národnej protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry NAKA Branislav Zurian.

 "V rámci údajného únosu sa najmä spolkový nemecký minister vnútra dožadoval informácií, ktoré kroky slovenská strana podnikla," uviedla ministerka Saková s tým, že naďalej poskytujú plnú súčinnosť pri vyšetrovaní a umožnili nemeckému vyšetrovateľovi účasť na všetkých výsluchoch, ktoré slovenská strana v prípade podnikla a podnikne.

Denisa Saková a Horst Seehoffer
Obe krajiny podľa Denisy Sakovej tento prípad nevnímajú ako problém nemecko-slovenský, ale ako problém nemecko-vietnamský a slovensko-vietnamský. Uviedla tiež, že nemecký minister jasne deklaroval, že "je aj z nemeckej strany veľký záujem vniesť svetlo do tohto celého prípadu."

Rokovanie v Berlíne

Prípad únosu vietnamského občana sa naďalej vyšetruje, figuruje v ňom aj Slovensko. Počas únosu vietnamského občana totiž mohol byť zneužitý slovenský vládny špeciál. Ministerstvo vnútra pri vyšetrovaní kauzy poskytuje maximálnu súčinnosť a odovzdalo všetky požadované dokumenty. V súvislosti s prípadom doteraz ministerka zbavila mlčania 44 osôb. Ministerka Denisa Saková sa začiatkom augusta stretla aj s nemeckým veľvyslancom na Slovensku Joachimom Bleickerom.

Denisa Saková a Horst Seehoffer


 Okrem kauzy únosu vietnamského občana sa témy rozhovoru dotkli aj migračnej krízy a spolupráce v tejto problematike či vzájomnej policajnej spolupráce.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz