Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Ministerka vnútra Denisa Saková predstavila nových členov vedenia Policajného zboru

30. 05. 2018

znak PZ SR

Novým prezidentom Policajného zboru bude Milan Lučanský. Ministerka vnútra Denisa Saková to oznámila v stredu 30. mája 2018 zároveň informovala, že Tibor Gašpar, ktorý končí vo funkcii policajného prezidenta k 31. máju 2018, po 25-tich rokoch policajnej služby odchádza do civilu.

Milan Lučanský, súčasný generálny riaditeľ sekcie kontroly a inšpekčnej služby MV SR , sa prezidentskej funkcie ujme od piatku 1. júna 2018.

Noví členovia vedenia polície s ministerkou Denisou Sakovou

Prvou viceprezidentkou Policajného zboru bude Jana Maškarová, ktorá momentálna zastáva pozíciu zástupkyne riaditeľa Národnej protizločineckej jednotky NAKA. Ujme sa voľného postu, ktorý do februára 2018 zastával Jaroslav Málik.  Viceprezidentom sa stane aj Róbert Bozalka, v súčasnosti zástupca riaditeľa KR PZ v Trnave, ktorý vo funkcii vystrieda odchádzajúceho viceprezidenta Ľubomíra Ábela.

Zľava: Milan Lučanský, Jana Maškarová a Robert Bozalka

Zľava: Milan Lučanský, Jana Maškarová a Robert Bozalka

Od nového menovaného vedenia ministerka Denisa Saková  očakáva, že bude pokračovať podľa nej v dobre rozbehnutej činnosti a vo výsledkoch predchádzajúceho vedenia. "Očakávam, že prinesie nový vietor do niektorých oblastí, ako je napríklad skrátenie trestného konania a zároveň, že bude budovať dôveru v políciu a skutočne sa bude snažiť znížiť úroveň očierňovania práce všetkých príslušníkov Policajného zboru," povedala na tlačovej konferencii.

Nový prezident PZ Milan Lučanský

Milan Lučanský preberie kompetencie po  odchádzajúcom Tiborovi Gašparovi iba dočasne, kým nevstúpi do praxe legislatíva týkajúca sa nového spôsobu voľby policajného prezidenta. V takomto krátkom časovom úseku sa chce Milan Lučanský venovať viacerým výzvam, napríklad otázkam migrácie a terorizmu.

Odchádzajúci prezident PZ Tibor Gašpar

S jeho osobou sa minulosti spájali podozrenia týkajúce sa majetkových pomerov. Ministerka vnútra reagovala, že Milan Lučasnký úrešiel kompletnou finančnou kontrolou a pred dvoma mesiacmi získal obnovenú previerku na stupeň prísne tajné.

Odchádzajúci viceprezident PZ Ľubomír Ábel

 "Všetky tieto mediálne informácie a mediálne kauzy, ktoré sa odvysielali v jeho neprospech, boli tak krivé obvinenia," skonštatovala ministerka Saková.   

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz