Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Ministerstvo vnútra je súčasťou medzinárodného veľtrhu IDEB 2024

14. 05. 2024

ideeb-paska

Bratislava od 14. do 16. mája 2024  hostí 11. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB Defence&Security, ktorý patrí k najvýznamnejším podujatiam v oblasti obrany a bezpečnosti v stredoeurópskom regióne. Ministerstvo vnútra ako partner podujatia sa premiérovo predstavuje v samostatnej expozícii, vďaka čomu sú témy obrany posilnené o dôležité oblasti vnútornej bezpečnosti.

Na slávnostnom otvorení veľtrhu sa v utorok 14. mája zúčastnil minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok spolu s predsedom vlády SR Robertom Ficom a podpredsedom vlády a ministrom obrany SR Robertom Kaliňákom.

V Inchebe vystavajú výrobcovia a predajcovia obranných a bezpečnostných technológií zo Slovenska a ďalších 11 krajín. Rezort vnútra približuje činnosť a najnovšiu techniku Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby, Policajného zboru a Leteckého útvaru MV SR.

Štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská a Juraj Klátik z Prezídia HaZZ pri expozícii MV SR

Veľtrh vytvára podľa ministra vnútra príležitosť na debatu o modernizácii, najnovších technológiách a možnostiach, ako reagovať na krízové situácie, ktoré prináša 21. storočie a aktuálna bezpečnostná situácia vo svete. „Verím, že budeme spolu s rezortom obrany pripravení reagovať na všetky výzvy, ktoré nás čakajú, a že aj toto podujatie bude inšpiráciou, kam sa Slovensko v rámci vnútornej aj vonkajšej bezpečnosti má uberať,“ povedal šéf rezortu vnútra.

V Inchebe vystavajú výrobcovia a predajcovia obranných a bezpečnostných technológií zo Slovenska a ďalších 11 krajín.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz