Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. december 2023, sobota
 

Ministerstvo vnútra odstupuje od zmluvy s Regionálnou obstarávacou agentúrou /ROA/

24. 04. 2013

peniaze

Keďže ministerstvo vnútra, ako autor novely zákona o verejnom obstarávaní a budúci garant centrálneho obstarávania, dohliada na absolútnu transparentnosť a efektivitu vynakladania verejných prostriedkov, chce sa vyhnúť akýmkoľvek pochybnostiam o transparentnosti a odbornosti v rámci procesov verejného obstarávania. Základnou podmienkou zmluvného vzťahu MV SR a Regionálnej obstarávacej agentúry /ROA/ je povinnosť ROA postupovať v súlade so zákonom.

Z tohto dôvodu sa MV SR rozhodlo odstúpiť od zmluvy s ROA a na rovnaký postup vyzýva aj ostatných verejných obstarávateľov.

Ministerstvo vnútra pripravuje odbornú verejnú diskusiu s externými legislatívcami, Úradom pre verejné obstarávanie, ale aj s expertmi z tretieho sektora s cieľom spoločne nastaviť exaktné pravidlá centrálneho obstarávania, v súlade s právom EÚ. Takáto široká diskusia a spolupráca sa osvedčila aj pri príprave novely zákona o verejnom obstarávaní.

Ministerstvo vnútra opakovane zdôrazňuje, že doteraz nedošlo k žiadnemu objednaniu a ani platbám za služby zo zmlúv s ROA.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz