Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2024, nedeľa
 

Ministerstvo vnútra po roku otvorilo v poradí druhú triedu pre autistické deti

14. 10. 2019

spec_skola_l_jan_1-ilustr

V priestoroch Špeciálnej základnej školy s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne bola v piatok 11. októbra 2019 za účasti štátneho tajomníka ministerstva vnútra SR Rudolfa Urbanoviča odovzdaná do užívania ďalšia trieda pre autistické deti.

Počet detí, ktoré sú postihnuté autizmom, narastá. Otvorenie tejto triedy má nepochybne svoje opodstatnenie. Týmto krokom uspokojujeme aj potreby rodičov, ktorí majú svoje deti umiestnené v tomto zariadení. Ďakujem kolektívu Špeciálnej základnej školy s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne za ich prácu. Je veľmi náročná a zaslúži si náš obdiv. Rovnako tak patrí poďakovanie každému, kto akýmkoľvek spôsobom priložil ruku k dielu," uviedol štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.

V krátkom čase ide o otvorenie druhej triedy pre deti s autizmom v tejto škole. Prvú odovzdali do užívania na začiatku marca uplynulého roka. Zriaďovateľom školy je prostredníctvom Okresného úradu v Žiline ministerstvo vnútra SR.

Otvorenie školy

„Celkové finančné náklady 13 000 eur nezodpovedajú prínosu, ktorý zriadenie triedy poskytne. Pre deti ide o veľkú pomoc. Budú mať svoj priestor a svoj režim, odbúrajú sa rušivé momenty, ktoré bránia ich rozvoju,“ povedal Vladimír Klement, riaditeľ Špeciálnej základnej školy s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne, ktorá má aktuálne 70 žiakov z celého Slovenska.

Otvorenie školy

Na slávnostnom otvorení triedy sa zúčastnil aj Tadeusz Frąckowiak, honorárny konzul Poľskej republiky na Slovensku, ktorý škole dlhodobo pomáha. Medzi hosťami bol aj Michal Lavrík, prednosta Okresného úradu v Žiline, vedúci odboru školstva Okresného úradu v Žiline Dušan Galbavý a poslanec Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja v Žiline Erik Gemzický.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz