Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Ministerstvo vnútra poskytlo materiálnu humanitárnu pomoc povodňami postihnutému Balkánu

28. 05. 2014

povodne-bosna-hercegovina2014

Ministerstvo vnútra SR poskytlo počas mája 2014 materiálnu humanitárnu pomoc pre balkánske krajiny Srbsko a Bosna a Hercegovina, ktoré postihli povodne po silných dažďoch.

 

 

 

Pomoc pre Bosnu a Hercegovinu

V prvej etape sme do krajiny poslali kalové čerpadlá, elektrocentrály, protipovodňové vrecia, plášte do dažďa a gumovú obuv v celkovej hodnote 51.367,34 eur. Ide o 5,4 tony materiálu humanitárnej pomoci. Pomoc bola naložená v Logistickej základni pre krízové situácie Vajnory 17. mája a odovzdaná zástupcom Bosny a Hercegoviny 18. mája v meste Brčko. MV SR prostredníctvom Európskeho koordinačného centra pre krízové situácie v Bruseli dostalo žiadosť o materiálnu humanitárnu pomoc 15. mája.

V druhej etape im MV SR poskytlo  kalové čerpadlá elektrocentrály, stany, prikrývky, vysušovacie agregáty, 20-litrové kanistre na pohonné hmoty, plášte do dažďa a gumovú obuv. Správa štátnych hmotných rezerv poskytla utierky a uteráky a Slovenský Červený kríž toaletné potreby. Celková hodnota 2. etapy poskytnutej pomoci je 72.099,48 eur. Ide o 5,5 tony materiálu humanitárnej pomoci. Humanitárny materiál bol naložený 27. mája v Logistickej základni pre krízové situácie Vajnory. Odovzdanie sa uskutoční 28.mája v Sarajeve. Rozšírenú žiadosť Ministerstva Bezpečnosti Bosny a Hercegoviny o materiálnu humanitárnu pomoc dostalo MV prostredníctvom ERCC v Bruseli 20. mája.

Pomoc pre Srbsko

MV SR poskytlo humanitárny materiál pozostávajúci z nafukovacích matracov, oblečenia a obuvi v celkovej účtovnej hodnote 78.118,48 eur. Ide o 6,7 tony materiálu humanitárnej pomoci. Naloženie materiálu sa uskutočnilo 23. mája v Logistickej základni pre krízové situácie Rišňovce. Odovzdaný bol zástupcom Červeného kríza Srbska v meste Novi Beograd 24. mája. MV SR dostalo žiadosť Veľvyslanectva Srbska v Bratislave o poskytnutie materiálnej humanitárnej pomoci pre Červený kríž Srbska prostredníctvom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR 20. mája.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz