Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. júl 2024, piatok
 

Ministerstvo vnútra pripravuje projekty na zvládnutie pandémie COVID-19 financované z eurofondov

25. 08. 2020

hasici-dezinfekcia (3)

Rezort vnútra medzi prvými aktualizoval výzvu OPKZP-PO3-SC313-2017-31 orientovanú na podporu investícií na riešenie osobitných rizík, aby sa prostredníctvom nej  mohli financovať aj protipandemické aktivity a opatrenia. Tie sa zameriavajú na zložky integrovaného záchranného systému, ktoré sú v prvej línii a pomáhajú aj pri testovaní obyvateľov podozrivých na ochorenie COVID-19.

A práve tieto záchranárske tímy nevyhnutne potrebujú všetky osobné ochranné pracovné pomôcky a technické vybavenie pre bezpečný výkon svojej práce a pre pomoc obyvateľom Slovenskej republiky.

Odber vzoriek v karanténnom zariadení

Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia už schválilo prvé dva projekty zamerané na opatrenia na zmiernenie dopadov ochorenia COVID-19.
Jeden z projektov, ktorý realizuje ministerstvo vnútra, je zameraný na zlepšenie materiálno-technického vybavenia Hasičského a záchranného zboru na zníženie negatívnych dopadov v súvislosti so šírením COVID-19. Hasičský a záchranný zbor  plnil úlohy vyplývajúce z uznesení Ústredného krízového štábu a vyhláseného núdzového stavu: testovanie obyvateľstva, správu karanténnych zariadení, logistickú podporu pre ostatných partnerov, rozvoz zdravotníckeho materiálu a podobne. „To všetko hasiči v spolupráci s ďalšími bezpečnostnými zložkami  a so zdravotníkmi museli vykonávať popri svojej štandardnej práci a zvládli to bravúrne,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec.


Projekt im má zabezpečiť materiálno-technické vybavenie pre druhú vlnu COVID-19. 

Odberné miesto

Druhým je projekt Ministerstva zdravotníctva SR v partnerstve s Univerzitou Komenského v Bratislave, a to riadený manažment mimoriadnych udalostí súvisiacich s COVID- 19. Zámerom je vytvorenie vlastného diagnostického setu na zistenie prítomnosti koronavírusu, ktorý bude pozostávať zo slovenských zdrojov a komponentov.

Ďalšie projekty sú v schvaľovacom konaní.


OP KVALITA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIAVšetky projekty sú podporené z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom OP  Kvalita životného prostredia.

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz